Galerii: teadlaste öö Väike-Maarja gümnaasiumis

Copy

Teadlaste ööl sai Väike-Maarja gümnaasiumis osaleda kuues-seitsmes õpitoas, kus juhendajad olid gümnaasiumi enda õpilased.

Nii näiteks võeti soovijate telefonidelt bakterikülv. Muide, paar päeva varem andis oma telefonilt bakteriproovi ka ETV "Terevisiooni" saatejuht Katrin Viirpalu, kui Väike-Maarja gümnaasiumi 11. klassi õpilane Richard Veelaid televaatajatele eelseisvat teadlaste ööd tutvustamas käis. Tõsi, tulemuste teadasaamiseks tuleb paar päeva kannatust varuda, sest üht korralikku analüüsi ei saa ju ülepeakaela teha.

Veel sai ehitada makaronidest torni, teha ise hambapastat ja muid põnevaid asju. Torni ehitusel olid abiks liimipüstolid ja nii mõnigi isa võttis tugevama õigusega selle oma lapse käest ära, sest isade salaharrastus on teatavasti samuti mängimine.

"11. klassis on vaja teha uurimistöö või praktiline töö ja mina otsustasin, et viin oma koolis läbi teadlaste öö õpitoad," rääkis Richard Veelaid. "Koolikaaslased ja ka üks kohalik talupidaja tulid appi. Tema näitab, kuidas määrata gluteenisisaldust jahus."

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles