Kampaania korras maale suurt ei tulda, aga tulla on põhjust

Rakvere valla keskuses Sõmerul oli maale elama kutsumise päeval tehtud palju, et näidata uudistajaile, kui vahva on elada Rakvere vallas.

Kuid külastajad, kes vallamajja kohale olid tulnud, olid ikka peamiselt oma valla inimesed. Vallavanem Maido Nõlvak pakkus, et valla umbes kuuele tuhandele elanikule lisaks võiks sama palju veel vastu võtta, ja külalislahkuse üle tõesti nuriseda ei saa. Paraku kaugemalt tulnuid oli Sõmerule jõudnud käputäis.

Eakate päevakeskuses keedeti borši ja kohalikud pensinärid olid asumas oma tavapärasele ühisele lõunale kaunilt kaetud laua taga. Suppi lubati jätkuvat ka kõigile külalistele.

Noor perekond Paatna külast tuli kuulama valla arenguplaane, aga tunnistas, et on mõelnud ka keskusele lähemale kolida, sest transpordiprobleemid käivad varsti lihtsalt üle pea. Nõnda loodeti täna saada ka infot sedasorti võimaluste kohta.

Näpi koolgi ootas külalisi, kuid keskpäevaks oli nende juures käinud vaid viis inimest. Ometi valmis kodundusklassis suvikõrvitsapirukas ja õunakook ning inimesed olid kostitamisvalmis. Küllap oli suurem osa huvilisi veel kohale jõudmata.

Tagasi üles