R, 24.03.2023

Martin Repinski plaanib Kuremäele suurt kitsefarmi

BNS
Martin Repinski plaanib Kuremäele suurt kitsefarmi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Martin Repinski.
Martin Repinski. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Riigikogu liikme Martin Repinski aastaid plaanitud hiidfarmi ja kitsejuustutööstuse rajamine Kuremäele ootab eellepingut kogu toodangu kokkuostjaga, kirjutab Põhjarannik.

Repinski plaanib Kuremäel endise veisefarmi territooriumile ehitada esmalt farmi 4000 kitsele ja juustutööstuse, mille hinnanguline maksumus ulatub üle viie miljoni euro. Kevadel avaldas Repinski lootust, et suvel õnnestub ehitusega algust teha.  Nüüd ütles ta, et ehituseks on kõik valmis, ent algusaeg sõltub sellest, kuidas lähevad läbirääkimised potentsiaalse partneriga, kes oleks nõus kogu tulevase toodangu ära ostma.

"Kui eellepingud õnnestub kirjalikult sõlmida, siis läheb ehitamiseks," sõnas ta ja märkis, et sellise garantiilepinguta oleks oma juustutoodanguga välisturgudele minek nii ta enda kui ka farmi rajamist finantseerivate pankade silmis liiga suur risk.

Samal ajal soovib Repinski ära müüa rohkem kui poole tuhande kitsega Konju farmi, kus ta on toimetanud juba üle kümne aasta. Ta ütles, et Konju müük ja Kuremäe farmi rajamine ei ole omavahel otseselt seotud. "Lihtsalt Konjuga tegelemiseks ei jätku enam vajalikul hulgal aega," lausus Repinski.

Ta lisas, et Konju ja Kuremäe farm omavahel ei konkureeriks. "Kuremäel on plaanis kõik uued kitsed sisse osta ja kogu toodang läheb ekspordiks," ütles Repinski.

Märksõnad
Tagasi üles