L, 28.01.2023

Vinni-Pajusti rattasõidul osales 60 last

Toomas Herm
Vinni-Pajusti rattasõidul osales 60 last
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Noored ratturid stardijoonel.
Noored ratturid stardijoonel. Foto: Jaana Siiki

Pühapäeval korraldati Vinni-Pajustis gümnaasiumi ümbruses järjekorras seitsmes laste ja noorte rattasõit, kus hommikusest sajust ja sombusest ilmast hoolimata oli 1,3-4 kilomeetri pikkusele rajale tulnud võistlema 60 last.

Kõige tihedam konkurents valitses viie- kuni seitsmeaastaste seas, kus 2,6 kilomeetri pikkuse raja lõpetas 13 tüdrukut ja 13 poissi. Tüdrukutest võitis Sandra Soolep Mirtel Koppeli ja Loretta Liselle Tiiteri ees. Poistest oli kiireim Magnus Dreifeldt Henry Otsa ja Kenneth Karro ees. 

8–11-aastaste vanuseklassis oli rajale tulnud seitse tüdrukut ja 12 poissi, kel tuli samuti läbida kaks ringi ehk 2,6 kilomeetrit. Tüdrukutest oli kiireim Selena Mariete Tiiter õe Emma Mirell Tiiteri ja Greete-Liis Nõmme ees. Poistest näitas teistele ratta tagatulesid Karl Marten Masing, teiseks jäi Lars Dreifeldt, kolmandaks Kaspar Soolep.

Noorim osaleja oli vaid üheaastane Iris Veski, kes koos emaga terve 1,3 kilomeetri pikkuse ringi läbis.

Auhinnaks said parimad kaela medali ja kaasa meened nii Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudilt kui ka Vinni vallavalitsuselt.

Rattasõidul said lapsed proovida oma oskusi ka maanteeameti vigursõidurajal. Maanteeameti esindajad jagasid kohapeal näpunäiteid ohutuks liiklemiseks.

Vinni valla noorsoo- ja spordinõuniku Uno Muruvee sõnul on kavas rattasõiduga jätkata edaspidigi, sest osalejate arv on aasta-aastalt kasvanud. "Meile, korraldajatele, teeb heameelt, et laste sõidud lähevad korda nii lastevanematele kui ka vanavanematele, kes lapsi rajal ergutavad ja toetavad," ütles ta.

Märksõnad
Tagasi üles