L, 10.06.2023

Roland Poom ja Ken Järveoja lähevad Walesis püüdma MM-tiitlit ja uustulnuka auhinda

Merly Raudla
Facebook Twitter
Comments
Roland Poom ja Ken Järveoja lähevad Walesis püüdma JWRC MM-tiitlit ja uustulnuka auhinda.
Roland Poom ja Ken Järveoja lähevad Walesis püüdma JWRC MM-tiitlit ja uustulnuka auhinda. Foto: M-Sport

Neljapäeval antakse Liverpoolis start tänavusele Walesi MM-rallile.

Viiendat ja viimast korda on sel hooajal stardis ka Junior WRC MM-klassi võistluspaarid, keda on mudastele ja libedatele kruusateedele startimas 11. Neljandat korda sel hooajal on MM-rallil M-Spordi meeskonna Ford Fiesta R2T autoga stardis ka Rakvere noormees Roland Poom koos Ken Järveojaga. Enne hooaja otsustavat rallit hoiavad nad JWRC sarjas neljandat kohta. Noortele võidusõitjatele mõeldud sarjas tänavu Rootsis ja Soomes pjedestaalile jõudnud eestlased lähevad poodiumimõtetega starti ka Walesis.

JWRC klassis on Poom–Järveoja enne hooaja viimast etappi klassi liidritest Tom Kristenssonist ja Henrik Appelskogist maas 54 punktiga, kuid hooaega lõpetaval etapil teenitud punktid korrutatakse kahega ning peale selle saavad juuniorid punkte iga katsevõidu eest.

Lisaks läheb kõigil viiel selle aasta JWRC etapil osalenul maha hooaja kehvem resultaat, mis võistluspaaril Poom–Järveoja juba Sardiinia etapil osalemata jätmise tõttu maha on läinud.

Kui JWRC MM-sarja üldvõidu võimalus on eestlastel pigem teoreetiline, on nende seis palju parem JWRC uustulnukate arvestuses, kus Poom–Järveoja hoiavad rootslaste järel teist kohta.

Juhul kui Kristensson–Appelskog peaksid sarja võitma, läheb uustulnuka auhind, milleks on 15 000 eurot, selle arvestuse teisele kohale.

Kui Järveoja on Walesis 10 aastat tagasi startinud, siis Poomile on see nendel legendaarsetel teedel esimene ralli. Tõsi, enne tänavuse hooaja Korsika MM-rallit katsetas Poom just Walesi asfalti, kuid sealsete kruusateedega tal varasem kokkupuude puudub.

"Topeltpunktid Walesis annavad meile matemaatilise võimaluse ka JWRC MM-tiitel võita," kõneles Roland Poom ja lisas, et sellele etapile minnakse sama plaaniga nagu teistelegi: tahetakse kõik katsed läbi sõita ja lõpetada poodiumil. "Kõik, mis on rohkem, olen rahul, alla selle mitte. JWRC sarjas on vaja eelkõige mõistliku tempoga sõita ja autot hoida, sest R2 autoga ei saa alati endast maksimumi anda, vaid peab targalt sõitma. Need 15 000 eurot, mis on uustulnukale auhinnaks, oleks kindlasti järgmise hooaja eelarvet silmas pidades abiks," lausus Poom.

Walesi MM-ralli saab alguse neljapäeval ning nelja võistluspäeva jooksul sõidetakse 22 kiiruskatset ja läbitakse 309,76 katsekilomeetrit. Ilmajaam lubab kuni pühapäevani ralli ajal tugevat vihma ja tuult, mis tähendab, et võistlejaid ootavad Walesi rallile omased rasked tingimused.   

Autoralli MM-sarja JWRC klassi punktijärjestus enne Walesi MM-rallit

1.Tom Kristensson – Henrik Appelskog 95

2.Jan SolansMauro Barreiro 94

3.Dennis Radström – Johan Johansson 61

4.Roland Poom – Ken Järveoja 41

Autoralli MM-sarja JWRC klassi uustulnukate punktijärjestus enne Walesi MM-rallit

1.Tom Kristensson – Henrik Appelskog 95

2.Roland Poom – Ken Järveoja 41

3.Mārtiņš SesksKrišjānis Caune 25

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles