Ülemiste hingamisteede viirusnakkused on viinud arsti juurde ligi 3500 inimest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Alanud gripihooaja esimesel nädalal registreeriti Eestis 3465 ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise juhtu, ükski gripidiagnoos laboratoorset kinnitust ei leidnud.
Alanud gripihooaja esimesel nädalal registreeriti Eestis 3465 ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise juhtu, ükski gripidiagnoos laboratoorset kinnitust ei leidnud. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Alanud gripihooaja esimesel nädalal registreeriti Eestis 3465 ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise juhtu, ükski gripidiagnoos laboratoorset kinnitust ei leidnud.

Haigestumisjuhud olid seotud muude nakkust põhjustavate viirustega, haigestumuse intensiivsus on hetkel madal ega ületa sellele aastaajale iseloomulikku näitajat. Nakatunute arv maakonniti kuigi palju ei erine.

Terviseameti gripikeskuse peaspetsialisti Olga Sadikova sõnul on praegu hea aeg end gripi vastu vaktsineerida, sest gripiviirused veel Eestis ei ringle ja organismile jääb seetõttu rohkem aega viirusevastase kaitse kohandamiseks. "Eriti tõsiselt peaks vaktsineerimisele mõtlema eakad ja inimesed, kes puutuvad kokku vanemaealistega, või need, kes põevad kroonilisi haigusi," ütles Sadikova.

Kuigi tõsise nakkushaigusena tuntud gripp võib mööduda väikese palaviku ja eriliste sümptomiteta, võib püstijalu grippi põdev inimene viirust levitada riskirühmades, kus grippi haigestumine võib kujuneda eluohtlikuks. Teisest küljest raskendab ta ise enda seisundit, kuna püstijalu põdemisel on suurem risk saada tõsiseid tüsistusi.

"Seepärast soovitame gripi leviku kõrghooajal gripilaadsete nähtude või isegi ainult mõnede haigustunnuste, nagu köha, kurguvalu või nohu korral mitte külastada haiglaravil olevaid lähedasi, peresid, kus kasvavad väikesed lapsed või elavad kroonilisi haigusi põdevad ja vanemaealised inimesed," ütles Sadikova.

Isegi kergete haigustunnuste ilmnemisel tuleks vältida rahvarohkeid kohti ja hoida tervetega vähemalt 1,5-meetrist distantsi. Aevastades või köhides katke suu taskuräti või selle puudumisel varrukaga. Haigena püsige kodus.

Tagasi üles