R, 9.06.2023

Täna tähistatakse rahvusvahelist loomakaitsepäeva

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Varjupaigaasukad ootavad külalisi, eriti täna.
Varjupaigaasukad ootavad külalisi, eriti täna. Foto: Varjupaikade MTÜ

Täna tähistatakse ülemaailmset loomakaitsepäeva, mis on rahvusvaheliselt tuntud kui World Animal Day. Traditsioon sai alguse 1931. aastal, sel päeval kutsutakse kõiki kodanikke üles mõtlema vaeste loomade kannatustele ja aitama kaasa nende ülekohtuse olukorra parandamisele.

Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks ootab sel päeval kõiki inimesi loomade varjupaikadesse külla. "Tänu toredatele sponsoritele on kõikidel külastajatel võimalik sel päeval ka suu magusaks saada. Külastada saab kasside vabapidamistubasid ning eriti oodatud on külakost kassidele – nii kuivtoidud, konservid kui ka kassiliiv."

Mittetulundusühingu alla kuulub seitse kodutute loomade varjupaika üle Eesti, hallatavad varjupaigad asuvad Rakveres, Tallinnas, Pärnus, Viljandis, Valgas, Võrus ning Haapsalus.

Muuhulgas on Varjupaikade MTÜ traditsiooni kohaselt ristinud oktoobri musta kassi kuuks, mis tähendab seda, et mustade ja mustvalgete kasside loovutustasu on kõigest üks euro. Kuuendat aastat toimuv traditsioon on ellu viidud sellepärast, et mustad kassid kipuvad varjupaikadesse teistest kauemaks jääma.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles