Karikakaitsja HC Tallinn suhtub Tapa käsipallimeeskonda tõsiselt

SK Tapa treenerite tandem, mille moodustavad Elmu Koppelmann (keskel) ja Aron Jaanis, püüab karikasarjas pureda rasket pähklit nimega HC Tallinn.

FOTO: Ain Liiva

Meeste käsipalliliigades saabuva paarinädalase pausi ajal tehakse algust Eesti karikavõistluste mängudega. Spordiklubi Tapa esimese ringi vastane on loosi tahtel eelmise aasta karikavõitja HC Tallinn.

Nimetatud vastasseisu näol on tegemist ainsa paariga, kus lähevad omavahel kokku kaks meistrisarja meeskonda. Edasipääseja selgub tavapäraselt kahe mängu kokkuvõttes, neist esimene peetakse teisipäeval Tallinnas Kalevi spordihallis ja teine 17. oktoobril Tapal.

Omavahel on kohtutud tänavu korra, kui tapalased said nimekast rivaalist meistrivõistluste avaringis kodusaalis jagu 21:20.

"Karikavõitu tahaks kaitsta, kus me siis vähemaga piirdume," lausus pealinlaste juhendaja Risto Lepp alaliidu pressiteenistuse vahendusel. Tema sõnul on avaringi vastane Tapa nende jaoks paras pähkel. "Valmistume tõsiselt ja mõtleme hetkel ainult karikamängule," lisas Lepp. Eelolev nädalalõpp toob tema hoolealustele lisaks eurosarja mängud.

Spordiklubi Tapa peatreener Elmu Koppelmann avaldas, et kui algatuseks loodeti karikasarjas kokku minna mõne kergema vastasega, siis loos osutus pimedaks ja vastu tuli hoopis meeskond, keda kõige vähem sooviti. "Tallinn on ikkagi karikakaitsja ja soosik, olgugi, et me neid liigas võitsime. Kindlasti tahavad tallinlased end rehabiliteerida," kõneles Koppelmann. Võrreldes hooaja esimese mänguga on HC Tallinn täienenud ühe olulise lüli võrra, kelleks on Tapal käsipalluriteed alustanud Eesti koondislane Kaspar Lees.

Eesti käsipalli karikavõistlustel osaleb sellel aastal kuraditosin meeskonda, neist kuus on meistri- ja seitse esiliigast. Veerandfinaalist alustavad loosi tahtel heitlusi meistriliiga meeskonnad Põlva Serviti ja Viljandi HC ning esiliigasse kuuluv Põlva Coop.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles