Sisukord
Virumaa
Postimees

Festhearti joonistasid filmid ja inimesed

2 min lugemist
Festheart toimus Rakveres juba kolmandat korda. FOTO: Vladislav Musakko

Kolmandat korda toimunud Baltikumi ainsat regulaarset seksuaalvähemuste filmifestivali väisanud inimesed kasutasid Festhearti iseloomustamiseks väljendeid “tugev programm” ja “ühtehoidev hea meeleolu”.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Inimeste sõbralikkus ja soojus on need märksõnad, mis jäävad meenutama selleaastast Festhearti Risti koguduse kirikuõpetajale Annika Laatsile. Teist korda festivalil käinud pastor nentis, et ta võttis hingeharimiseks aega. “Need on filmid, mida oleks vaja vaadata haridusprogrammi osana, sest need avardavad maailmapilti ja kasvatavad tohutult empaatiat,” lausus Laats. Ta lisas, et need panevad mõtlema, milline on meist teistmoodi inimeste valu ja igatsus. “Nad samamoodi loodavad ja igatsevad ja vajavad armastust,” sõnas Laats.

Festheartil viimse kui filmi ära vaadanud Tiina Mälberg toonitas, et film on meedium, millega kõnetada inimesi. “Need kõik olid olulise inimliku sõnumiga omalaadsed kunstiteosed,” märkis Mälberg festivalil nähtud linateoste kohta. Ta nentis, et seekordne filmide valik oli mitmekesine ja kvaliteetne.

05.06.2020 07.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto