Ohutu raudteeületus võetakse kõrgendatud tähelepanu alla 

Homme võetakse luubi alla ka Rakvere raudteeülesõidud ja -ülekäigud. Foto on illustratiivne.

FOTO: Meelis Meilbaum

Homme võetakse luubi alla raudteeülesõidud ja -ülekäigud. Ka Ida prefektuuri haldusalas tuletatakse liiklejatele meelde ohutusreegleid ülesõitudel.

Ühisaktsiooni ajal on politsei, Eesti Raudtee ohutusmeeskonna, tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti esindajad ning turvafirma USS suurte jõududega väljas ka Rakvere, Tapa ja mitme teise paiga raudteeülekäikude ja -ülesõitude juures.

Eesti Raudtee turvajuht Marius Kupper ütles, et nad viivad aktsiooni korraga läbi väga paljudes maakondades, et igale autojuhile ja jalakäijale vastutustundliku liiklemise põhimõtteid meelde tuletada.

"Viimaste aastate õnnetuste statistika näitab, et kuigi raudteeohutusest räägitakse palju, tuleb aasta-aastalt inimestele aina uuesti südamele panna, et nad iseenda ja teiste tervise suhtes arvestavad oleks," sõnas Kupper. Ta lisas: "Ees on pime ja libe sügis ning seetõttu on õige aeg autojuhtidele meelde tuletada, et raudteeületuskohtadel tuleb olla eriti ettevaatlik, et kõik turvaliselt koju jõuaksid."

Ülesõitudel rahustatakse aktsiooni ajal liiklust, vesteldakse kiirustavate või kärsitute juhtidega, ülekäikudel jagatakse lastele raudteeohutusalaseid värviraamatuid ning selgitatakse ohutu liiklemise põhimõtteid.

Põhja prefektuuri prefekt Kristian Jaani tuletab liiklejatele meelde, et suvised sõiduvõtted tuleb sügise saabumisega ära unustada ning hoida meeles, et vihma, lörtsi ja libedaga on auto pidurdusteekond oluliselt pikem kui kuival asfaldil, samas nähtavus võib olla kehvem, mis nõuab autojuhilt ekstra hoolsust.

"Statistika näitab, et sügisel juhtuvad autojuhtidega õnnetused tihti just seetõttu, et ollakse harjunud suviste oludega ning näiteks raudteeülesõitudel hinnatakse udu, pimeduse või vihma tõttu pidurdusmaad ja läheneva rongi kaugust valesti," rääkis Jaani. Politseijuht pani jalakäijatele südamele, et raudteed ületades tuleb nutitelefon ära panna ning kõrvaklapid peast võtta, kuna rongid liiguvad kiiresti ja väga vaikselt.

Tänavu on Eesti Raudtee taristul juhtunud üheksa kuuga neli õnnetusjuhtumit, neis sai viga üks ning hukkus kaks inimest.

Soovitused jalakäijatele ja jalgratturitele

  • Ületa raudteed selleks ettenähtud kohas.
  • Ole raudtee ületamisel tähelepanelik, tõsta pilk nutiseadmelt ja eemalda kõrvast klapid.
  • Kui kuuled või näed rongi lähenemas, siis anna sellele teed.
  • Lisaks tõkkepuu ja foori jälgimisele veendu ise, et rongi ei tule.
  • Ära ületa raudteed rattaga sõites, vaid võta ratas käekõrvale.

Soovitused sõidukijuhtidele

  • Suhtu austusega tõkkepuusse ja foori ning ära eira märguandeid.
  • Ära ületa raudteed punase fooritule ajal, ka siis mitte, kui ülesõidul ei ole tõkkepuud.
  • Tõkkepuuta ja foorita ülesõidul vaata mõlemale poole ja veendu, et rongi ei ole tulemas.
Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles