R, 9.12.2022

Esita tähelepanuväärne inimene kodanikupäeva aumärgi kandidaadiks

Anu Viita-Neuhaus
Esita tähelepanuväärne inimene kodanikupäeva aumärgi kandidaadiks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Siseministeerium kutsub inimesi üles esitama kodanikupäeva aumärgi kandidaadiks tähelepanuväärseid inimesi, kes on pühendunud ühiskonda rikastavale tegevusele ning kodanikukasvatuse ja hoolimise edendamisele.

Rahvastikuminister Riina Solman rääkis, et silmapaistev kodanik on sageli tähelepanuväärne oma tegevuse sisu poolest, mitte niivõrd oma näo või nime poolest. "Inimesed, kes võtavad enda peale mõne ürituse korraldamise, vabatahtliku tegevuse või hoopis teiste vabatahtlike toetamise, väärivad tunnustust. Ka sel aastal tahame aumärgi anda 15 laureaadile, kes meie armsa Eesti jaoks häid mõtteid mõtlevad ja neid ellu viivad," ütles Solman.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada kuni 27. oktoobrini.

Ettepaneku tegemisel tuleb kirjeldada kandidaadi panust kohalikul või ühiskondlikul tasandil. Kõik ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kuhu kuuluvad riigiasutuste ja vabaühenduste esindajad ning kodanikuühiskonnas silma paistnud isikud. Et komisjon saaks teha kaalutletud otsuse, on oluline lisada oma ettepanekule üksikasjalik põhjendus.

Aumärgi saajad on koos ettepaneku esitajatega oodatud pidulikule kodanikupäeva tänutseremooniale, mis toimub 25. novembril Tallinnas.

Märksõnad
Tagasi üles