Margus Martin
Paide–Türi rahvajooksu selle aasta osalejamedalid.
Paide–Türi rahvajooksu selle aasta osalejamedalid. Foto: Tiiu Saarist

Eesti linnajooksude sari kulmineerus Järvamaal 38. Paide-Türi rahvajooksuga.

Võistluse 13,6 kilomeetrit pikal põhidistantsil tuli Lääne-Virumaaga seotud jooksumeestest Raido Ränkel (45.35,9) 11. ja Ago Veilberg (50.34,6) 24. kohale. Võidu saavutas meeste arvestuses Karel Hussar (41.45,2) ja naistest Jekaterina Patjuk (47.00,4).

Kirnalt Türile joostud 6,5 kilomeetri pikkusel distantsil võidutses meestest Karl Mäe (19.36) ja naistest Kelly Nevolihhin (23.27,9). Rakvere ViKe sportlase Nevolihhini järel saavutas teise koha suvel Eesti käimisrekordit uuendanud Sillamäe neiu Jekaterina Mirotvortseva (23.38,3). “Jooksime Jekaterinaga 5,5 kilomeetrit koos ja viimasel kilomeetril läksin eest ära. Veidi külm oli, aga muidu mõnus,” kommenteeris Nevolihhin ajakirja Jooksja jooksuportaalile.

Rahvajooksul oli ligemale 4000 osalejat.