Tapa kultuurikojas on nüüd iga uus ruutsentimeeter kasutusvalmis

Täna avati suure pidulikkusega umbes aastaga põhjalikult ümber ehitatud Tapa kultuurikoda, mis väljastpoolt tumedates toonides ning seestpoolt helge ja hele. Kohale oli tulnud rohkelt kultuurikoja inimeste õnnitlejaid ja linnarahvast, kes lasid end miimidel lõbustada, maitsesid pidupäevatorti ja uudistasid maja kõiki ruume.

"Oleme õnnelikumad kui kunagi varem," kinnitas Tapa kultuurikoja direktor Heili Pihlak. Tapa vallavanem Riho Tell nentis oma kõnes, et vallas on kultuuriga kõik väga hästi, tuues paralleeli Saksamaa sõpruslinna Preetziga, kus kultuurikeskus sellisel kujul puudub.

Tapa vallavolikogu esimees Maksim Butšenkov märkis oma kõnes, et Eestis on praegu õhus palju vaenu, olgu siis teemaks migrandid või koolikiusamine. "Kultuurikodade roll on ennetustöö kaudu neid probleeme lahendada," lausus ta. "Kultuursete inimeste arv Tapa vallas peab kasvama."

Vallavolikogu kultuurikomisjoni esimees Reigo Tamm rääkis, et nooruses oli kultuurikoda talle teiseks koduks ja maja renoveerimist on ta oodatud kogu elu. Tamm pani kokkutulnutele südamele, et kultuurikoja külastamist ei unustataks pärast esimest uudistamist.

Üritused jätkuvad kultuurikojas avamispäeval hiliste tundideni: kell 18.45 süttib akendes valgus ja näidatakse valgusinstallatsiooni, kell 19 on tasuta kontsert Kalle Sepa ja Mikk Tammepõlluga ning õhtul kell 21 algab piletitega soolaleivapidu.

Tagasi üles