Saada vihje

Tuumaelektrijaam Lääne-Virumaale – kui reaalne see on?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Tuumafüüsikud Mario Kadastik ja Merja Pukari.
Tuumafüüsikud Mario Kadastik ja Merja Pukari. Foto: Aivar Ojaperv

Kui täna ütleks keegi, näiteks vabariigi valitsus, et homme alustame ettevalmistusi tuumajaama ehituseks, siis oleks platsid piketeerijaid täis. Kui hirmsad on tänapäevased tuumaelektrijaamad, sellest käisid Kunda tsemendimuuseumis rääkimas tuumafüüsik vanemteadur Mario Kadastik ja tuumaenergeetik, reaktorifüüsika doktor Merja Pukari.

Kui Viru-Nigula vallavanem Einar Vall­baum ütles ilmselt naljaga pooleks välja lause, et tal on maatükk, kuhu saaks ehitada tuumaelektrijaama, valmis vaadatud, muutus nii mõnigi sealse kandi elanik ärevaks. Millal? Milline? Kuhu? Kas minu kõrvalkrundile? Appi!

Teadlaste öö puhul käisid Kunda tsemendimuuseumis tuumaelektrijaamadest rääkimas tuumafüüsikud Mario Kadastik ja Merja Pukari. Mõlemad noored teadlased on oma ala vaieldamatud autoriteedid. Merja Pukari on noorusest hoolimata reaktorifüüsika doktor, ainus Eestis, ja töötab ühes Rootsi tuumaelektrijaamas.

Tagasi üles