E, 5.12.2022

Oktoobrist alustatakse maakonnas lasteaiamenüüde analüüsimisega

Merly Raudla
Oktoobrist alustatakse maakonnas lasteaiamenüüde analüüsimisega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lääne-Virumaa lasteaedade menüüdest valmib kevadeks raport.
Lääne-Virumaa lasteaedade menüüdest valmib kevadeks raport. Foto: Meelis Meilbaum

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu ning Lääne-Viru maakonna tervisenõukogu eestvedamisel alustatakse Lääne-Virumaal tervise arengu instituudi tegevuskava järgi lasteaedade menüüde analüüsimisega selle aasta neljandast kvartalist.

Möödunud nädalal meie maakonna lasteaedade esindajatele korraldatud infopäeval Rakvere ametikoolis anti lasteaedadele ülevaade analüüsi vajalikkusest ja metoodikast. Ettekande pidasid analüüsitöörühma liikmed toitumisnõustaja Reelika Õigemeel ning terviseameti ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikus. Töörühma kuulub ka Rakvere ametikooli kokanduseriala õppejõud Tiina Mäeks.

Õigemeel sõnas, et lasteaiad saadavad analüüsimiseks menüü ja kevadeks valmib kokkuvõte.

Laste haridusasutuste toitlustamist reguleerib sotsiaalministri määrus “Tervisekaitsenõuded toitlustamisele koolieelses lasteasutuses ja koolis”, kuid sotsiaalministeerium on koostamas uut, ajakohastatud määruse eelnõu. Selleks on vaja maakonnas ette võtta menüüde analüüs.

Eelmisel aastal valmis Lääne-Viru maakonna tervise- ja heaoluprofiil, mille tulemusel selgusid maakonna laste terviseriskide ja -indikaatorite tulemused. Selgus, et meie maakonna esimese klassi õpilastest on 15 protsenti ülekaalulised ning 12 protsenti juba rasvunud.

Analüüsi tulemusel valmib põhjalik raport, mis annab nii lasteaedadele kui ka spetsialistidele edaspidiseks konkreetsed nõuanded ja aitab leida laste haridusasutuste toitlustusvaldkonna kitsaskohad.

Sotsiaalministri määruse muutumisega alustatakse järgmise aasta alguses lasteaedade toitlustusvaldkonna personali koolitustega. Analüüs ei piirdu ainult lasteaedadega ning 2020. aastal plaanitakse jätkata maakonna koolidega.

Märksõnad
Tagasi üles