President kutsus Áderi, Niinistö ja Putini Tartusse

BNS
Copy
Vladimir Putin.
Vladimir Putin. Foto: IVAN SEKRETAREV/AFP

President Kersti Kaljulaid kutsus Ungari presidendi János Áderi, Soome presidendi Sauli Niinistö ja Venemaa presidendi Vladimir Putini suvel Tartus toimuvale VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressile.

Ühtlasi kutsus Kaljulaid kõiki kolme soome-ugri rahvaste presidenti samal ajal Eestisse ka kahepoolsele visiidile, edastas presidendi kantselei.

“Nii saame jätkata konstruktiivseid arutelusid, mis loodetavasti aitavad kaasa meie riikide teineteisemõistmisele, süvendavad kahepoolseid heanaaberlikke suhted, koostööd Läänemere regioonis ning maailmalaval laiemalt,” sõnas Kaljulaid.

Kaljulaid saatis kutsed välja eile, suuline kutse on riigipeadele edastatud juba varem.

Eesti rahva muuseumis 17.–19. juunini peetaval kongressil käsitletakse lisaks keele säilitamise ja edasiandmise teemale kliimamuutuste mõju rahvastele ja kultuuriuuenduse küsimusi.

“Mul on heameel, et maailmakongress leiab sel korral aset eesti rahva muuseumis, mis oma soome-ugri püsiekspositsiooniga annab ülevaate meie ühisest ja rikkalikust pärimuse varamust,” märkis president ja lisas, et kongress annab hea võimaluse üheskoos arutada soome-ugri rahvaste kultuuripärandi hoidmise üle muutuvas maailmas.

Tagasi üles