Inglismaalt Eestisse tellitud pakid võivad ­peagi maksu alla minna

Postimees
Copy
Maksu- ja tolliamet (MTA) juhib tähelepanu, et seoses võimaliku Brexitiga muutub Ühendkuningriik 1. novembril Eesti ja teiste Euroopa Liidu liikmesriikide jaoks niinimetatud kolmandaks riigiks ning nii reisijad kui ka postipaki tellijad peavad arvestama erinevate tollitoimingutega.
Maksu- ja tolliamet (MTA) juhib tähelepanu, et seoses võimaliku Brexitiga muutub Ühendkuningriik 1. novembril Eesti ja teiste Euroopa Liidu liikmesriikide jaoks niinimetatud kolmandaks riigiks ning nii reisijad kui ka postipaki tellijad peavad arvestama erinevate tollitoimingutega. Foto: Sander Ilvest

Maksu- ja tolliamet (MTA) juhib tähelepanu, et seoses võimaliku Brexitiga muutub Ühendkuningriik 1. novembril Eesti ja teiste Euroopa Liidu liikmesriikide jaoks niinimetatud kolmandaks riigiks ning nii reisijad kui ka postipaki tellijad peavad arvestama mitmesuguste tollitoimingutega.

Reisijatele on peamine muudatus see, et kui reisilt kaasa toodav kaup ületab maksuvaba piirmäära 300 eurot, lennu- ja merereisijatel seejuures kuni 430 eurot, ja kui tubaka, alkoholi ja kütuse koguseline maksuvaba piirmäär on ületatud, tuleb piirmäära ületav kaup deklareerida ning tasuda tolli- ja käibemaks, teatas amet.

Aktsiisikauba puhul tuleb tasuda lisaks aktsiis. Mõne kauba sissetoomiseks Eestisse on kehtestatud koguseline piirang või eriloanõue, samuti võib sissetoomine olla keelatud. Erinõuetest, keeldudest ja piirangutest saab lähemalt lugeda MTA veebilehelt.

Posti- või kullersaadetistena saabuvate pakkide puhul tasub silmas pidada, et kaup tuleb tollis deklareerida ja sellelt tasuda käibemaks, kui selle väärtus ületab 22 eurot, kuid ei ületa 150 eurot.

Üle 150 euro väärtuses saadetise korral tuleb tasuda tolli- ja käibemaks.

Tellimisel tuleb ühtlasi pöörata tähelepanu ostutingimustele, sest teatud kaubamajad pakuvad transporditeenuse osana ka võimalust tellida tollivormistus. Kui tellimisel on tasutud ainult kauba ja transpordi eest, siis peab ameti teatel olema valmis, et kaubad tuleb tollis deklareerida.

Seda võib teha ise e-MTA kaudu või tellida paki saabumisel tasuline deklareerimisteenus kullerfirmalt või postilt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles