Telia TV alustab täna AI-kaamerate toel spordiülekannete edastamist

Telia LIVE hakkab otse näitama ka Saku esimese liiga kohtumisi.

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Telia TV hakkab alates tänasest edastama Levira AI- ehk tehisintellektil töötavate kaamerate abil Eesti spordisaalidest otseülekandeid, mille käigus jõuavad televaatajani korvpalli-, võrkpalli- ja käsipallimängud.

Levira ja Telia on tehisintellektil põhinevate otseülekannete nimel koostööd teinud alates kevadest ning peale erinevaid katsetusi ja arendusi jõuab uudselt edastatav telepilt nüüd ka laiema auditooriumini.

"Alustame regulaarsete ülekannetega juba sel neljapäeval, mil kõik huvilised saavad Telia LIVE'i kanali vahendusel kaasa elada meeste esiliiga korvpallikohtumisele. Lisaks korvpallile jõuavad edaspidi Telia LIVE'i kanalisse ka Eesti Käsipalliliidu, Eesti Saalihoki Liidu ja Eesti Võrkpalli Liidu eri liigade mängud üle Eesti," ütles Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik.

"Levira on alati tahtnud pakkuda klientidele kvaliteetseid ja innovaatilisi lahendusi. Oleme juba muutnud tehisintellekti kasutamise spordiülekannetes reaalsuseks ning liigume projektiga edasi, et pakkuda spordihuvilistele veelgi rohkem võimalusi eri tasemel võistluste jälgimiseks," kõneles Levira innovatsiooni- ja arendusjuht Martti Kinkar.

AI-kaamerate abil lähevad kõik nimetatud ülekanded eetrisse ilma inimese sekkumiseta ning režissööri rollis on kaameraid suunav tehisintellekt. Küll kommenteerivad kõiki edastatavaid mänge professionaalsed spordikommentaatorid.

Telia LIVE'i erikanal on nähtav kõigile Telia TV teenuse tellijatele ning see jõuab enam kui 200 000 Eesti koduni.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles