KredExi karjääriretkedele kandideerimine on veel avatud

Õpilased möödunudaastasel karjääriretkel.

FOTO: Kalev Lilleorg

9.–12. klasside õpetajad ja õpilased saavad kandideerida oma klassiga piirkonna tööandjaid tutvustavatele KredEx karjääriretkedele veel 21. oktoobrini. Ka Lääne-Virumaal viiakse õpilased oma kodukandi ettevõtetega tutvuma.

KredExi ettevõtlusosakonna juhi Kaarel Ausi sõnul on osa koole sooviavaldused juba saatnud ja võimalusest kinni haaranud. "Oleme varasematel aastatel noorte käest küsinud, kui palju on neil üldse olnud võimalust külastada ettevõtteid keset reaalset tööd. Ligi poolte jaoks on olnud karjääriretkedelt saadud kogemus esmakordne. Seega kutsume koole julgesti ja aktiivselt oma sooviavaldusi saatma, et õpilased saaksid osa sellest suurepärane võimalusest ja saaksid avastada tegelikku ettevõtluse maailma," rääkis Aus.

Retkest osa saamiseks on koolidele avatud sooviavalduste voor. 9.–12. klasside motivatsioonikirja või -videot oodatakse hiljemalt 21. oktoobriks. Laekunud taotluste alusel valitakse kuu lõpuks välja klassid, kes osalevad tänavustel karjääriretkedel.

Karjääriretkedel avaneb õpilastele võimalus tutvuda ühe päeva jooksul oma kodumaakonna kolme ettevõttega. Nii mõneski ettevõttes tekib noortel võimalus ka ise tööd teha ja käed külge panna.

Karjääriretked toimuvad kaheksas maakonnas:

12. novembril Harjumaal, Järvamaal

13. novembril Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal

14. novembril Pärnumaal, Saaremaal

15. novembril Tartumaal, Võrumaal

KredExi karjääriretked tutvustavad Eesti koolinoortele nende kodumaakonnas tegutsevaid ettevõtteid, avardavad teadmisi karjäärivõimalustest ja toetavad ettevõtlikku eluhoiakut.

Tagasi üles