Ujujad on hooaja alguses korralikus hoos

Alex Ahtiaineni hooaja alguse tulemused kinnitavad, et treeningutel on tehtud korralikku tööd.

FOTO: Aleksei Vorontsov

Lääne-Viru noorujujad näitasid Aura Open Cupi võistlusel Tartus hooaja alguse kohta väga häid tulemusi.

Mitu absoluutklassi esikohta noppisid Audentese spordikoolis õppivad Alex Ahtiainen ja Brita Rannamets. Neist pistis 18-aastane Ahtiainen taskusse võidud kahel distantsil: 50 meetri liblik- ja 400 meetri kompleksujumises. Kõrvalalal, 100 meetri rinnuliujumises, lisandus tema kontosse teine koht.

Väga heade sooritustega hakkama saanud 15-aastane Rannamets võitis esikohad 50 meetri ja 100 meetri liblikujumises. Kolmel distantsil, 50 meetri ja 100 meetri seliliujumises ning 200 meetri liblikujumises, tuli ta teiseks.

Edukalt võistles samuti Ujumise Spordiklubi all võistlev Lisett Tokovenko, kes saavutas oma vanuseklassis kolm alavõitu: 50 meetri vabalt-, 50 meetri liblik- ja 50 meetri rinnuliujumises. Viimasel distantsil saavutas ta ühtlasi absoluutvõidu, edestades paremuselt teist konkurenti ühe sekundisajandikuga.

Lääne-Viru ujumise järelkasvust said korralike etteastetega hakkama veel mitmed ujumisklubi Wiru Swim esindajad. Neist Haljala poiss Jakob Toming naasis oma vanuseklassis esikohtadega 50 meetri ja 100 meetri seliliujumises ning 100 meetri vabaltujumises. Teiseks tuli Toming 50 meetri vabaltujumises.

Tulevikulootus Egle Salu võitis omavanuste hulgas 50 meetri rinnuliujumise, tuli teiseks sama pikal seliliujumise distantsil, kolmandaks 50 meetri vabaltujumises ning viiendaks 50 meetri liblikujumises.

Klubi järelkasvu kindel liider on Mirtel Merimaa, kellel tuleb sellel hooajal võistelda koos endast aasta vanemate konkurentidega. Tema tulemused Aura Open Cupi võistluse viiel distantsil (50 m ja 100 m liblikujumine, 50 m ja 100 m seliliujumine ning 100 m vabaltujumine) liigitas Wiru Swimi eestvedaja ja treener Gunnar Tõnning aga lausa supertulemuste hulka.

Lootustandvaid aegu näitasid Tartus samuti Liisbeth Kaasik, Robert Sammel ja Etriin Etverk.

Kõiki Aura Open Cupi tulemusi näeb siit.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles