Notarid annavad tasuta nõu

Notarilt saab 30. oktoobril tasuta nõu.

FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Kolmapäeval, 30. oktoobril kell 14–17 toimub juba neljandat korda notaribüroode avatud uste päev, mille raames on inimestel võimalik külastada endale lähimat notaribürood, saamaks nõuandeid notari tööd puudutavates valdkondades. Tänavu keskendutakse eeskätt olulisematele notari tööga seotud valdkondadele, nagu kinnisvara, ettevõtlus, abikaasade varasuhted ja pärimine. Loomulikult võib notari poole pöörduda ka muudes notari tööga seotud küsimustes.

Lõviosa notarite igapäevatööst puudutab kinnisvara, ettevõtlust, abikaasade varasuhteid ning ka pärimist – need on teemad, millega mingil hetkel oma elus puutuvad kokku väga paljud inimesed.

"Näiteks möödunud aastal moodustasid kinnisvara, abikaasade varasuhteid ning pärimist puudutavad toimingud umbkaudu kolmandiku kõigist notaritoimingutest. Seega on selge, et just need küsimused on inimestele olulised ja avatud uste päev on hea võimalus saada vastuseid kinnisvaratehingute teemadel või astuda esimene samm kasvõi testamendi tegemiseks," ütles Notarite Koja esimees Merle Saar-Johanson.

Samas on oluline teada, et tegelikult on notaribürood avatud kõigil tööpäevadel ja notariaalse tehinguga seotud nõustamine on alati tasuta. "Küll aga on avatud uste päev hea võimalus notari külastamiseks nendele inimestele, kes alles kaaluvad kinnisvara- või mõne muu tehingu tegemist või vajavad abi eri variantide kaalumisel – näiteks tahavad teada, kuidas vormistada testamenti või millist varasuhet abielludes eelistada," ütles Saar-Johanson.

Eelmise kolme aasta jooksul on avatud uste päeval tasuta õigusnõu käinud küsimas ligikaudu 2000 inimest üle Eesti.

Notaribüroode avatud uste päev on kõigis Eesti notaribüroodes.

Tagasi üles