L, 28.01.2023

Tapa asub võitlusse vandalismi vastu

Andres Pulver
Tapa asub võitlusse vandalismi vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tapa vallavalitsus alustas vandalismivastast kampaaniat.
Tapa vallavalitsus alustas vandalismivastast kampaaniat. Foto: Tapa vallavalitsus

Viimase aasta jooksul on Tapa vallavalitsusele laekunud palju teateid vandalismijuhtumitest ja käivitatud on kampaania “Iga tegu maksab!”, sest olukord, kus vallavalitsus ei jõua objekte nii kiiresti parandada, kui neid lõhutakse, on peagi käes.

Viimaseks piisaks karikas oli reedel, 11. oktoobril Tapa kultuurikoja juurde istutatud krookusesibulate rüüstamine. “Mullal oli nii jalajälgi kui ka rattajälgi, lillesibulad olid maast välja küntud,” rääkis Tapa Vallahoolduse juhataja Lembit Saart.

Viimase poole aasta jooksul on vandalismi tagajärgede likvideerimisele kulunud ligi 10 000 eurot. Tapa abivallavanem Andrus Freienthal rääkis, et kui midagi lõhutakse, siis vallavalitsus parandab. “Lõhutakse kõike: prügiurne, pargipinke, mänguväljakute atraktsioone, laternaid, lilleklumpe, puuistikuid, liiklusmärke, infotahvleid,” kõneles Freienthal.

Kõige sagedamini panevad pahategusid toime noored või isegi lapsed. Tapa kultuurikoja juures väljakul oli batuut, mida vallavalitsus parandas kolm korda. Tuli välja, et noored tassisid batuudile kruusa ja sellel hüpati ka tõukeratastega. Iga parandamine läks maksma 500 eurot.

Vandalismi tagajärgede likvideerimisele kulunud 10 000 eurot on aga summa, mille eest oleks saanud näiteks noortele korraliku rulapargi rajada. 

Märksõnad
Tagasi üles