Aasta põllumeheks tunnistati Indrek Klammer

 Indrek Klammer.

FOTO: Ain Liiva

Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldatud konverentsil kuulutati aasta põllumeheks Lääne-Virumaa põllumees Indrek Klammer Voore Farmi osaühingust.

Ka rahvapõllumehe tiitel läks tänavu Lääne-Virumaale. Maalehe veebis toimunud rahvahääletusel võitis ülekaalukalt kartulikasvataja Gustav Põldmaa.

Voore Farmi juhataja Indrek Klammer on aastatega rajanud Vinni valda edukalt toimiva põllumajandusettevõtete grupi, kus maad haritakse ligi 4000 hektaril, peetakse loomi ja tööd saab 70 inimest.

Põline läänevirulane on südameasjaks võtnud oma kodukandi elu edendamise. Vähe on selliseid mehi, kes on suutnud oma tegevusse haarata kõik maamajanduse valdkonnad, lisanud sellele noorte koolitused ja praktika ning ajalooliste ehitiste taastamise.

"Minu vanaisa on pärandanud mulle väga hea läbisaamise inimestega, endiste taluperemeeste ja nende järeltulijatega, muidu ma poleks maad rentida saanud ega ettevõtteid rajada suutnud," selgitas Indrek Klammer, kes peab edu saavutamisel kõige olulisemaks inimsuhteid. "Ma ei tee kõike seda üksi. Meil on väga tugev meeskond, samuti pereettevõte. 20 aastat on aidanud abikaasa mul seda tööd teha ja viimastel aastatel ka poeg."

Klammer on uuendusmeelne tippjuht, tal on riskijulgust, tema ettevõtmistes rakendatakse uusimat tehnoloogiat ja tema sõnal on kaalu.

OÜ Voore Farm haldab teraviljakasvatust 2300 hektaril, söödatootmine on 900 hektaril. Ettevõttel on neli tütarettevõtet ehk osaühingut: Voore Mõisal on 700-pealine piimakari, Kupna Mõisal 3000 siga, Kulina Mõisal lihatööstus ja kauplused. Küti Mõisal 350 lihaveist. Voore Farm Teenused OÜ masinapark pakub uusima tehnoloogiaga põllumajandusteenuseid üle Eesti.

Indrek Klammer on 2010. aastal pälvinud Valgetähe V klassi teenetemärgi ja 2013. aastal on ta valitud põllumajandussektori tippjuhiks. Aasta põllumehe konkursile esitas Indrek Klammeri kandideerima Maaleht.

Aasta põllumehe tiitliga koos pälvis Indrek Klammer ajaloolise "Külvaja" kuju koopia.

Indrek Klammeri ettevõtete kasutuses on 3800 hektarit maad (sellest rendimaad vaid 900 hektarit), kus kasvatatakse vilja, tegeletakse sea-, piimakarja- ja lihaveisekasvatusega ning kus tegutsevad ka oma väike lihatööstus ja jahuveski.

Aasta põllumehe auhinda annavad alates 2001. aastast välja maaelu edendamise sihtasutus ja Maaleht, Lääne-Virumaale on tiitel tulnud 2002. (Jaak Läänemets) ja 2007. aastal (Ermo Sepp).

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles