Karmeli kiriku ehituslepingu sõlmimise puhul pisteti pintslisse telliskivi

Rakvere Karmeli koguduse uue hoone ehitus võib alata, kinnitas pastor Gunnar Kotiesen (paremalt teine). Ehitusfirma Paide MEK esindajad, arhitekt Ra Luhse (keskel mustas) ja teised asjaosalised said ehituslepingu sõlmimise puhul maiustada telliskivi välimusega koogiga.

FOTO: Ain Liiva

Rakvere Karmeli koguduse kirikuhoone ehitushanke võitnud Paide MEK-i tegevdirektor Janek Lohu allkirjastas koguduse juhatusega lepingu, mis tähendab, et uue maja ehitus võib peagi alata.

Piduliku sündmuse tähistamiseks kutsus koguduse juhatus ühes pastor Gunnar Kotieseniga praegu veel tühjana seisvale ehitusplatsile Koidula tänaval teisipäeva pärastlõunal kokku asjaosalised, kelle kaasabil on nii kaugele jõutud ning kellega koos ühist ettevõtmist innukalt jätkatakse.

Välja oli toodud vana kirikuhoone nurgakivi, millele asetatud karbist vaatas vastu telliskiviga äravahetamiseni sarnane Pätsi pagarite valmistatud magus kook. Enne veel kui sellega maiustama asuti, luges pastor Kotiesen väikese tänupalve.

Et neljakümne kaheksast leheküljest koosnenud ehituslepingu põhidokumendi ja selle lisade läbitöötamine oli koguduse uue hoone ehitusega seotud inimestelt omajagu aega nõudnud, jõutigi põhjaliku eeltöö järel allkirjade andmiseni alles nüüd.

Paide MEK-i ehitusjuht Reino Lõhmus lausus, et kuigi kirikuid nad varem ehitanud pole, jagub veerandsada aastat tegutsenud ettevõttel kogemust piisavalt. "Kunagi peab ka esimene [kiriku ehitamise] kord olema, kuigi rekonstrueerimisi on varemgi olnud," kõneles Lõhmus. Tema sõnul on projekti pakkumise faasis juba päris pikalt vaadatud ja seetõttu on eelseisev objekt üsna tuttav. "Ehitus, nagu ehitus ikka. Midagi väga eriskummalist ei ole," lisas ehitusjuht.

Ra Luhse arhitektuuribüroost Luhse & Tuhal kõneles, et nende jaoks oli põnev leida konkreetsele kohale kõige õigem arhitektuurne lahendus. "See asukoht ise oli kõige suurem väljakutse, et paigutada hoone siia kõige õigemal ja mõistlikumal viisil. Võin öelda, et praktiliselt iga ruutsentimeeter siin krundil on läbi mõeldud," rääkis Luhse.

Tagasi üles