Süstaslalomistid võtsid hooaja kokku Lätis

Ago Kastemäe (vasakult), Külli Raudsalu ja Argo Raudsalu hoiavad Lääne-Viru maakonnas au sees süstasporti. Foto: Huviklubi Nelson

Lääne-Viru süstaslalomistide hooaja eelviimane võistlus, 49. Riia meistrivõistlused süsta- ja kanuuslaalomis, toimus laupäeval Riia kesklinnas.

Traditsiooniliselt osavõtjaterohkele võistlusele olid lisaks kolme Balti riigi esindajatele kohale tulnud külalised Venemaalt, Valgevenest ja Iisraelist.

Läänevirulasi esindanud kolmest huviklubi Nelson sportlasest saavutas Külli Raudsalu naise süstaklassis üldarvestuse kuuenda ja 35+ vanuseklassis kolmanda koha.

Argo Raudsalu oli meeste kanuuklassis üldarvestuse kuues ja 35+ vanuseklassi esimene.

Ago Kastemäe tuli meeste süstaklassis üldarvestuses 24. ja 45+ vanuseklassis viiendale kohale.

Võistlushooaja lõppakord anti Valmieras Gauja jõel, kus oli kavas Läti karikavõistluste neljas ehk viimane etapp. Sealne kärestikulisem võistlusrada paistis nelsonlastele sobivat, sest Külli Raudsalu tõusis üldarvestuses kolmandale ja oma vanuserühmas teisele poodiumikohale.

Argo Raudsalu platseerus üldises pingereas kuuendaks, kuid edestas kõiki eakaaslasi. Ago Kastemäe jäi sarnaselt eelmise päevaga üldarvestuses 24. kohale, ent parandas vanuseklassi paremusarvestuses ühe koha võrra positsiooni ning tuli neljandaks.

Uuesti pannakse süstad vette uuel aastal, kui veebruaris toimub Kadrina spordikeskuse ujulas järjekordne basseinislaalom.