Sisukord
Uudised
Postimees

Kõldu kogukond seisab tuliselt kaevandusloataotluse vastu

2 min lugemist
Tallinna–Narva maantee ehitusel kaevatakse sobimatuks tunnistatud liiv üles ja kasutatakse seda mujal. FOTO: Vladislav Musakko

Kõldusse plaanitav liivakarjäär on üles kruvinud pinged Kõldu kohalike ja kaevandusloa taotleja vahel. Planeerimisprotsess hakkas pihta umbes kaks aastat tagasi, kuid päevakorda tõusis käesoleval sügisel. Kohalikud peavad kaevandusloa andmise protsessi liiga kiireks, läbimõtlematuks ning leiavad, et nende huvidega ei ole arvestatud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Möödunud nädalal Haljalas peetud kaevandusloa taotlemise avalikul koosolekul rääkisid kohalikud, et ei ole kaevanduse kui kontseptsiooni vastu, küll aga häirib neid teadmatus. Nende hinnangul ei ole piisavalt uuritud karjääri põhja tekkiva augu mõju ümberkaudsele vesikonnale, teede kasutuse luba ei ole kooskõlastatud ja kaevandusloataotlust muudeti vaid lühikest aega enne avalikku koosolekut. Allika sõnul seisab praeguse taotluse vastu terve Kõldu kogukond.

Lisaks on kohalikud ühendust võtnud advokaadiga, kelle esialgsel hinnangul on inimeste mure projekti pärast põhjendatud.

27.05.2020 28.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto