L, 3.06.2023

Venemaa lennuk rikkus õhupiiri

Andres Pulver
Facebook Twitter
Comments
Venemaa sõjaväe lennuk Tupolev 154.
Venemaa sõjaväe lennuk Tupolev 154. Foto: Marina Lystseva/TASS/Scanpix

25. oktoobri hommikul sisenes Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa föderatsiooni siseministeeriumi lennuk TU-154.

Lennuk viibis Eesti õhuruumis vähem kui minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud, lennuplaan puudus. Lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

Välisministeerium kutsus välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi. See oli tänavu kolmas juhtum, kus Venemaa föderatsiooni lennuk rikkus Eesti õhupiiri.

23. septembril sisenes Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa õhujõudude lennuk Su-34. Lennuk viibis Eesti õhuruumis vähem kui minuti, lennuki transponder oli välja lülitatud ja lennuplaan puudus. Lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

18. mail sisenes Venemaa mereväele kuuluv lennuk TU-154 Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi. Lennuk viibis Eesti õhuruumis vähem kui minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud ja lennuplaan oli olemas. Lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles