Lääne-Virumaalt on Ajujahile esitatud neli äriideed

Ajujahi mullune võitja FoodDocs.

FOTO: Ajujaht

Praeguseks on Ajujahile Lääne-Virumaalt esitatud neli äriideed.

Korraldajad pikendasid ideede esitamise tähtaega kuni pühapäeva, 3. novembrini. Koostöös Eesti äriinglitega suurendati sel nädalal ka Ajujahil äriideede elluviimiseks välja jagatavat rahastust rekordilise 140 000 euroni.

Konkursi tähtajaks laekunud ideedest on kaks info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnast. Ülejäänud kahe idee valdkonnaks on märgitud muu kategooria. Eelmisel aastal esitati Ajujahile Lääne-Virumaalt kümme äriideed.

Sel hooajal teevad Eesti ingelinvestorid esimest korda ühe Ajujahil osaleva tiimi heaks 65 000 euro suuruse investeeringu ning konkursil välja jagatav rahasumma on tänu neile tõusnud rekordilise 140 000 euroni. Investeeringu teevad Eesti äriinglite võrgustiku (EstBAN) eestvedamisel ühiselt kümmekond Eestist ja välismaalt pärit ingelinvestorit, kellega ühinevad ka Ajujahi žüriiliikmed ja korraldajad.

Investeeringut juhib EstBANi president ja investor Ivo Remmelg. "Ehkki Ajujaht julgustab inimesi tegema elus kannapööret, näeme igal aastal kõrvalt, kuidas jälle mõni suure potentsiaaliga äriidee jääb rahastuse puudumise tõttu teostamata. Väga raske on ju loobuda oma põhitööst ja öelda perele, et järgmine kuu palka ei saa, sest hakkame oma äri ehitama. Tahame sel aastal aidata ühel tegevust alustaval tiimil kiiremini jalad alla saada, et head ideed tegemata ei jääks," rääkis Remmelg.

Korraldajate sõnul muudab investorite liitumine Ajujahi veelgi atraktiivsemaks projektiks, mille toel oma äriga alustada. "Meil on väga hea meel, et oleme EstBANi eestvedamisel jõudnud Ajujahi arengus järgmise etapini, kus lisaks toetajate välja pandud rahastusele on võimalik tugevamatel tiimidel saada siit ka esimene päris investeering. Võites konkursi, investorite südamed ja mõne toetaja eriauhinna, on võimalik ühel tiimil saada tänavu Ajujahilt oma idee elluviimiseks 100 000 eurot. Seetõttu otsustasime hoida kandideerimist veel nädala jagu lahti, et ka viimase hetke otsustajatele võimalus anda," ütles Ajujahi tiimijuht Harri Tallinn.

Investeeringule kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammis osalevad ehk 30 parima hulka jõudnud meeskonnad. Investeeringu saab tiim, kelle valib välja kõigi äriinglite seast moodustatud kolmeliikmeline juhtgrupp.

Praeguseks on Ajujahile esitatud üle 200 äriidee. Ideid saab Ajujahi arenguprogrammi esitada veel 3. novembrini veebilehel www.ajujaht.ee.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, mis pakub tipptasemel mentorlust, koolitusi ja rahastust. Ajujaht on hoogu andnud ettevõtetele nagu Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, UpSteam, Groveneer ja paljud teised. Viimase 12 kuu jooksul on Ajujahilt hoogu saanud idufirmad kaasanud enam kui 12 miljoni euro väärtuses investeeringuid.

Tagasi üles