Saada vihje

Haljala vallavolikogu esimehele umbusalduse avaldamine võeti tagasi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Vello Väinsalu.
Vello Väinsalu. Foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Täna toimus Võsul Haljala vallavalitsuses erakorraline volikogu istung, mille päevakorras oli muu hulgas ka volikogu esimehe Vello Väinsalu umbusaldushääletus.

Kohe volikogu istungi alguses otsustasid umbusalduse avaldamise algatajad selle punkti päevakorrast maha võtta ning hääletust ei toimunud.

Umbusaldusprotsessi algatajad nimetasid algset umbusaldusettepanekut lühinägelikuks ning vabandasid volikogu esimehe Vello Väinsalu ees.

"Saime aru, et meie tahe on egoistlik ja mittevajalik Haljala valla edasisele arengule," rääkis üks umbusalduse avaldamise esialgsetest pooldajatest, volikogu liige Annika Hallimäe.

"Mõistsime möödunud nädalal, et teile kuulub Haljala valla jäägitu poolehoid. Tahame, et jätkaksite kaks aastat. Vabandame volikogu esimehe ees, et tulime sellisele mõttele," pöördus volikogu liige Tea Treufeldt Vello Väinsalu poole.

Väinsalu sõnul oli selline umbusalduse avaldamine ja tagasi võtmine näitemäng ning ta pidas istungile eelnenud vabandusi irooniliseks. "Kahju on sellest, et selle nahka läks nüüd tänasel hääletusel eelarvestrateegia kinnitamine, kuna piisavaid hääli ei saadud kokku. Kaks inimest puudusid ka täna istungilt. Selle eest võeti vastu lisaeelarve, mis minu meelest on palju kriitilisema iseloomuga punkt, kui eelarvestrateegia," rääkis ta.

16. oktoobril tehtud umbusalduse avaldamise ettepanekust selgus, et volikogu liikmed Urmas Osila, Leo Aadel, Tea Treufeldt, Annika Hallimäe ja Aide Veinjärv ei olnud rahul Vello Väinsalu volikogu juhtimise ega tegevusega ning nende sõnul pärssis Väinsalu volikogu tööd. Lisaks heideti talle ette Haljala kooli ja Võsu perearstikeskusega seonduvate probleemide vältimist ning asendustegevustega tegelemist.

Tagasi üles