Keelemeeliku säutsupääsukesega sõnaretkel

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Keiti Vilms eelistab kalambuuridest ja sõnaapsudest kõneldes kuvada need ekraanile, sest vaadates hakkab taju paremini mängima kui üksnes kuulates.
Keiti Vilms eelistab kalambuuridest ja sõnaapsudest kõneldes kuvada need ekraanile, sest vaadates hakkab taju paremini mängima kui üksnes kuulates. Foto: Ain Liiva

Kalamburist, digikirjanik, säutsupääsukeseks hüütud emakeele­mängur ja keeleinnustaja Keiti Vilms tõi virulaste ette markantseid väljendeid sõnaapsude kogust ning heitis pilgu kalambuurikööki.

Oot-oot, mis on siis vahet digikirjanikul ja lihtsalt kirjanikul? “Digikirjanik on see, kes loob otse digiplatvormidele: Twitterisse, Instagrami ja Facebooki,” selgitab Keiti Vilms, kel nime all @keitivilms ilmunud teoseid ka paberkandjal, Lääne-Virumaa keskraamatukokku kogunenud keelemängusõpradele.

Mis on kalambuur?

Prantsuse keelest tulnud sõna tähendab sõnamängu või nalja, mis põhineb sõnade mitmetähenduslikkusel, samakõlalisusel või kõlalisel sarnasusel.

Tagasi üles