Laulupeoplakatite näitus alustab üleeestilist rännakut

Näituse "Laulupeoplakatid" plakat.

FOTO: Eesti Rahvusraamatukogu

Eesti rahvusraamatukogus värskelt valminud rändnäitus "Laulupeoplakatid" asub novembris üleeestilisele teekonnale. Virumaale jõuab see aastal 2021.

Näitusel on eksponeeritud üldlaulupidude plakatid aastatest 1928–2019, afišid pärinevad Eesti rahvusraamatukogust laulupidude traditsioonile pühendatud suurnäituselt "Laulupeoraamatukogu. Eesti laulupidu sõnas, pildis ja helis". Näitus vaatles üldlaulupidude traditsiooni trükikultuuri eri väljendusvormide kaudu ja peegeldas nii laulupidude lugu kui ka Eesti rahvusraamatukogu kogude rikkust ja ajaloolist sügavust. 

Haridusliku sisuga rändnäitus on suunatud eelkõige kooliõpilastele, kuid sobib ka täiskasvanud huvilistele avastamiseks. Laulupeoga sarnaselt algab rännak Tartumaalt ning esimeseks peatuspaigaks on Kambja põhikool. Detsembris liigub näitus Põlva gümnaasiumisse ning uuel aastal jätkub teekond Võru kesklinna kooli, Valga muuseumi, Viljandi gümnaasiumi ja Pärnu keskraamatukogu kaudu Saare maakonna keskraamatukokku. 2020. aasta septembrist saab rändnäitusega tutvuda Läänemaa, Raplamaa, Järvamaa, Jõgevamaa ja 2021. aastal Ida- ja Lääne-Virumaa ning Harjumaa haridus- ja kultuuriasutustes. 

Tagasi üles