Mattias Sonnenberg näitab “LED-luminarismi”

Mattias Sonnenbergi teos.

FOTO: Mattias Sonnenberg

Rakvere teatri väikeses majas avatakse reedel, 8. novembril kell 17.17 Mattias Sonnenbergi isikunäitus “LED-luminarism”.

LED-luminarism on autori enda defineeritud kunstistiil, kus maalikunst ja leedvalgustus tekitavad omavahelise sümbioosi.

Et luua näituse LED-luminarismile tasakaal, on eksponeeritud ka ilma valgustuseta postmodernseid, abstraktseid ja abstraktsionistliku realismi stiilis teoseid.

Rakvere teatri peakunstniku Eveli Variku sõnul ühildub näituse soe leedvalgustus kenasti talvise atmosfääriga, samuti Urmas Lennuki uue lavastusega “Made in China” – maalide pealkirjades vilksatavad kohanimed Hiina, Taivan, Korea, Jaapan ja Bangladesh.

Mattias Sonnenberg on teatri- ja balletikriitik, maalikunstnik ning komponist. 2016. aastal esines laia ampluaaga kunstnik Pärnu Kunstisuvel maalidega ja komponeeris tunnise näitust saatva muusika, samuti kujundas ta juubelipostmargi “Eesti ballett 100”.

Näituse “LED-luminarism” pühendab Mattias Sonnenberg endale kallile inimesele, vanaema Ülle Ullale.

“LED-luminarism” on teatri väikeses majas publikule avatud poolteist tundi enne etendust. Muul ajal saab näitust külastada eelneval kokkuleppel teatri peakunstniku Eveli Varikuga. “LED-luminarism” on üleval 2. veebruarini.

Mattias Sonnenbergi teos.

FOTO: Mattias Sonnenberg

Mattias Sonnenbergi teos.

FOTO: Mattias Sonnenberg

Tagasi üles