Algas registreerumine õpilaste Euroopa statistikavõistlusele

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimub sel õppeaastal Euroopa statistikavõistlus 17 riigis.
Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimub sel õppeaastal Euroopa statistikavõistlus 17 riigis. Foto: Erik Prozes

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimub sel õppeaastal Euroopa statistikavõistlus 17 riigis. Osalema on oodatud põhikooli-, gümnaasiumi- ja kutsekoolide õpilased. Eesti parimad pälvivad auhinna ja saavad osaleda rahvusvahelises võistlusvoorus.

Statistikavõistlusel saavad kaasa lüüa 1–3-liikmelised võistkonnad kahes vanuserühmas: gümnaasiumi 10.–12. klass ja kutsekool (umbes 16–18-aastased) ning põhikooli 7.–9. klass. Eesmärk on äratada õpilastes huvi statistika vastu ja julgustada õpetajaid kasutama õppetöös uusi materjale.

Võistlus algab kahe eestikeelse vooruga. Esimeses antakse osalejatele veebis lahendamiseks kolm valikvastustega testi. Teise vooru pääsenud võistkondadel tuleb ettevalmistatud andmestiku põhjal teha statistiline uurimus. Eesti võistlusele saab registreeruda 10. jaanuarini veebivormi kaudu. Riigisisene võistlus toimub jaanuaris-veebruaris ja rahvusvaheline voor märtsis-aprillis.

Eesti võistlusvooru mõlema vanuserühma kolm paremat võistkonda ja nende juhendajad saavad auhinna. Neil on võimalus osaleda Euroopa voorus, kuhu on vaja esitada lühike ingliskeelne video, mis selgitab mõnd statistika mõistet või teemat. Videod pannakse rahvahääletusele, millega selgitatakse välja mõlema vanuserühma kaks enam hääli kogunud võistkonda. Nemad esindavad Eestit Euroopa võistlusvoorus, mis toimub 2020. aasta märtsis-aprillis. Eelmisel aastal saatis Eesti õpilasi edu. Statistikavõistluse rahvusvahelises voorus tunnistati vanemas vanuserühmas parimaks Hugo Treffneri gümnaasiumi võistkonna video.

Tagasi üles