IMF soovitab valitsusele jätta teine pensionisammas kohustuslikuks

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Maksuameti uuringust selgus, et 53 protsenti inimestest ei pea maksusüsteemi õiglaseks.
Maksuameti uuringust selgus, et 53 protsenti inimestest ei pea maksusüsteemi õiglaseks. Foto: Peeter Kümmel

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) soovitab valitsusele jätta teine pensionisammas kohustuslikuks, sest teine sammas täiendab esimest pensionisammast. Seda seisukohta jagab ka Eesti Pank.

"Eesti Panga ja IMF-i hinnangud on sarnased. Esimene ja teine sammas täiendavad üksteist ja on eriti olulised vananeva rahvastikuga riigis. Praegu on mängus 700 000 inimese säästud. Kui lahkujaid on palju, siis teise sambasse jääjate pensionivara tõenäoliselt väheneb," rääkis Eesti Panga president Madis Müller.

Nii nagu Eesti Pank nentis ka IMF, et pensionisüsteem on tarvis üle vaadata, ja selles suhtes valitseb üksmeel. Peale selle hoiatas IMF, et kui teisest sambast lahkub palju inimesi ja kogunenud säästud kulutatakse ära, teeb see majanduskasvu väga heitlikuks.

IMF-i delegatsioon viibis Eestis 22. oktoobrist 4. novembrini, et arutada riigi- ja erasektori esindajatega Eesti majanduse olukorda ning tehtud ja kavandatavaid majanduspoliitilisi samme.

Tagasi üles