Novembrist saavad korteriühistud tellida tuleohutusnõustamise

Lapsevanker korrusmaja trepikojas on ohuallikas.

FOTO: Toomas Herm

Novembrist laieneb seni vaid Ida- ja Põhja-Eestis pakutud korteriühistute tuleohutusnõustamise teenus üle Eesti. Nõustamise eesmärk on teavitada korteriühistuid tuleohutusnõuetest, et neile osataks tähelepanu pöörata.

Nõustamise käigus vaadatakse koos ühistu liikmetega üle kortermaja ühiskasutatavad pinnad ehk trepikojad, koridorid ja keldrid ning maja ümbrus.

"Varasemad päästeameti kontrollid näitavad, et kortermajades on üldkasutatavatel pindadel tuleohutusnõuete täitmisega probleeme. Näiteks hoitakse trepikodades asju, mida seal olla ei tohiks, või ei ole maja välisuks selline, mis oleks võtmeta avatav. Süütu lapsevanker või kelk koridoris võib aga maksta kellegi elu ning sellest tuleb rohkem rääkida," selgitas päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Sandra Tammiksaar ja lisas, et korteriühistu nõustamine on suurepärane võimalus seda teha.

Korteriühistuid hakkavad nõustama päästjad, kes vaatavad üle, et korteriühistu ühises kasutuses olevad pinnad oleksid tuleohutud. Päästjatel on ka palju praktilisi kogemusi, mis aitavad elanikele selgitada tuleohutusnõuete olulisust.

Vajadusel vaatavad päästjad üle ka elanike korterid, et neiski oleks tuleohutuse vaatest kõik korras. Siin saab korteriühistu esindaja abiks olla, julgustades elanikke oma koduust avama. Nii saab üheskoos veenduda, et suitsuandur on töökorras ja teadmised ohu korral käitumisest olemas.

Hoolimata sellest, et Eestis on suitsuandur kohustuslik aastast 2009, leidub veel väga palju majapidamisi, kus ei ole töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandurit.

Päästjad võtavad korteriühistuga ühendust ning lepivad nõustamiseks sobiliku aja kokku. Kui nõustamise käigus avastatud puuduseid ei ole võimalik lihtsasti ja kohe likvideerida, siis lepitakse kokku korduvnõustamine.

Nõustamise käigus leitud puuduste korral juhitakse tähelepanu riskidele, kuid ei trahvita ega alustata menetlust. Kui ühistu ei ole nõus rikkumisi kõrvaldama ka kokkulepitud ajaks, siis alustatakse menetlust. 18.–22. novembrini kontrollib päästeamet kogu Eestis tuleohutusnõuete täitmist kortermajades.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles