Relvaloovutamise kampaania ajal jõudis Ida prefektuuri 17 tulirelva

Oktoobris toimunud relvaloovutamise kampaania oli edukas. Foto on illustratiivne.

FOTO: Ain Liiva

Oktoobriga lõppes relvade loovutamise kampaania, mis vältas terve kuu ning mille jooksul loovutasid inimesed vabatahtlikult ja karistust kartmata politseile üle 100 relva. 

Oktoobrikuu jooksul anti üle Eesti politseile üle 124 tulirelva, ligikaudu 12 460 eri kaliibriga padrunit, mitu purki püssirohtu, detonaatoreid, mitmesuguseid rakette, lõhkepakette, haavleid ning relvaosi. 

Ida prefektuuris anti üle 17 tulirelva, 1309 eri kaliibriga padrunit, 11 signaalraketti, neli relvaosa, 17 purki püssirohtu ja neli purki haavleid. 

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Riita Proosa sõnul pärines suurem osa kampaania ajal politsei kätte jõudnud leidrelvi Eesti talumajapidamistest, kuid oli ka niisuguseid, mis tulnud välja vanade linnamajade renoveerimisel.

Proosa märkis, et kampaania oli edukas ning teateid leitud esemetest laekus palju.

"Mistahes ohtliku eseme leidmisel ei tohi seda ise transportima hakata, vaid tuleb helistada häirekeskusele ning leiust kohe teada anda," rõhutas Proosa. Ta lisas, et kampaania lõppemisest hoolimata ootab politsei endiselt inimestelt teateid relvade ja teiste ohtlike esemete leidmisest. Muu hulgas meenutas politseinik sedagi, et näiteks ehituse käigus leitud või pärandina saadud tulirelv, selle osa või laskemoon tuleb politseis registreerida ning relva omanikul peab olema kehtiv relvaluba.

"Relvaomanikel on kasulik teada ka seda, et alates selle aasta 26. veebruarist saab relvaloaga seotud toiminguid teha kodust lahkumata ka politsei iseteeninduse kaudu," kutsus Proosa inimesi e-teenuseid kasutama.

Tagasi üles