Galerii: Tapale jõudnud Ühendkuningriigi üksus alustas teenistust

Tapale jõudnud Ühendkuningriigi üksus alustas teenistust.

FOTO: Kaitsevägi

Eile alustas Tapa linnakus oma viiekuulist rotatsiooni kuninganna husaaride üksus, mis hakkab Eestis paiknevas liitlaste lahingugrupis teenima koos Prantsusmaa kaitseväelastega.

Eestisse saabunud üksus vahetab välja tänavu märtsist siin lahingugrupi koosseisus teeninud kuninga husaaride üksuse.

1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus tänas kodumaale suunduvat üksust teenistuse eest, tõdedes, et sõdurid tegid väga head tööd nii õppustel kui ka igapäevases teenistuses.

Rotatsiooni alustavatele sõduritele soovis 1. jalaväebrigaadi ülem aga pühendumist ning Eesti looduse ja siin teenivate sõdurite pakutavate õpivõimaluste kasutamist.

"Teil on ees viis kuud, mis jäävad teile kindlasti meelde – tulemas on talv ning see õpetab teile palju. Ma soovitangi teil õppida ja õpetada," ütles Vahur Karus. Ta lisas, et nende siinolek õpetab meie vormikandjatele eri võimekustega arvestamist, nende vooruste kasutamist ning lihvib kõikide asjaosaliste oskust rahvusvahelises keskkonnas töötada.

Kolmapäeval välja kuulutatud rotatsiooni vahetus algas oktoobri lõpus harjutusega Tractable, mille käigus jõudsid Eestisse ligikaudu 200 ühikut tehnikat ja 800 sõdurit. Harjutusel osalenud kaitseväe ja Kaitseliidu üksused lihvisid oma oskusi saabuvaid liitlasi Eestis vastu võtta ja toetada.

Oktoobrist lõpust novembri alguseni toimunud harjutus Tractable korraldati Eesti pinnal esimest korda. Tavapärasest liitlaste rotatsioonist erines see harjutus logistilise operatsiooni mahu ja keerukuse poolest. Harjutus tugevdas kõigi osalejate – liitlaste, kaitseväe ja Kaitseliidu üksuste – võimekust kriisiolukorras tegutseda.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks Prantsusmaa ja Taani.

Tagasi üles