JK Tarvas tagas pääsu esiliiga üleminekumängudele

Siim Rannamäe õigustas Rakvere JK Tarvas fännide hääletusel koduklubi parima mängija auhinda. Just tema selle hooaja kümnes tabamus oli see, mis säilitas rakverlastele võimaluse tõestada oma esiliigaküpsust üleminekumängudes. Foto: Ain Liiva

Eesti jalgpalli meistrivõistluste esiliigas pikka aega väljalangemistsoonis paiknenud Rakvere JK Tarvas meeskond teenis otsustavas voorus võidulisa ja tagas õnnelikul kombel pääsu üleminekumängudele.

Rakverlased alistasid pühapäeval Ahtme kunstmurustaadionil peetud kohtumises Kohtla-Järve JK Järve tänu Siim Rannamäe 85. minutil löödud väravale 3:2.

Mängu avapoolaeg lõppes väljakuperemeeste 1:0 eduseisus. Teisel poolajal tasakaalustas Mario Kuokkanen 57. minutil JK Tarva poolt seisu ning seejärel viis Robin Nirgi 63. minutil külalised omakorda 2:1 juhtima. Eduseisu õnnestus rakverlastel nautida kaheksa minutit, misjärel JK Järve viigistas 2:2.

Punkti pani mängule, nagu juba mainitud, selle hooaja JK Tarvas fännide lemmikuks valitud Rannamäe.

Samal ajal toimunud vooru ülejäänud mängudes jälgisid Rakvere meeskonna poolehoidjad eriti pingsalt, kuidas kulgeb tänavuse hooaja järel esiliigast taanduva Tartu JK Welco ja enne otsustavat vooru rakverlaste ees kaheksandat kohta hoidnud JK Tallinna Kalev U21 meeskonna vaheline matš.

Et Welco võitis 3:2 ja JK Tarvas kogus tänu sellele pealinlastega võrdse arvu punkte, vahetasid Tarvas ja Kalev turniiritabelis omavahel kohad. Seda põhjusel, et neljast omavahelisest mängust saavutas kumbki kaks võitu, kuid rakverlased olid löönud neli väravat rohkem.

Järgnevas kahes üleminekumängus saab Rakvere JK Tarvas võimaluse kaitsta oma kohta esiliigas, mängides esiliiga B-s kolmanda koha saanud Pärnu Jalgpalliklubi meeskonnaga.

Pääsu esiliigasse teenisid esiliiga B võitja FC Nõmme United ja teise koha omanik Vändra JK Vaprus.

Kohtla-Järve JK Järve - Rakvere JK Tarvas mängu protokoll (jalgpall.ee lehelt)