Noorsootöönädal juhib Lääne-Virumaal tähelepanu noorte tervisele 

Merly Raudla
Copy
25. novembril räägib personaaltreener Kätlin Heiskonen Väike-Maarja noortekeskuses tervislikust eluviisist.
25. novembril räägib personaaltreener Kätlin Heiskonen Väike-Maarja noortekeskuses tervislikust eluviisist. Foto: Meelis Meilbaum

Lääne-Virumaal on noorsootöönädala jooksul korraldatud igal aastal põnevaid üritusi. Tänavu on fookuses terviseteemad ning piirkonna noorte jaoks on juba plaanis mitmesuguseid ettevõtmisi, näiteks parkuurimise ja räpi õpitoad, kohtumine personaaltreeneriga ja tervisliku toitumise töötuba.

Uusi üritusi oodatakse registreerima 30. novembrini. Noorsootöönädal teemal "Tervis. Minu heaolu" toimub 18.–30. novembrini ning selle eesmärk on juhtida tähelepanu nii vaimsele, sotsiaalsele kui ka füüsilisele tervisele. Ideest sai innustust ka Väike-Maarja valla noortekeskus, kus 25. novembril toimub kohtumine personaaltreener Kätlin Heiskoneniga. "Noortega on plaanis rääkida tervislikust eluviisist. Räägime erinevatest treeningutest, mida ja kui palju teha, ning muidugi ka tervislikust toitumisest, mida ja kui palju süüa. Lisaks on koos noortega plaan valmistada vitamiinirohket smuutit, mida saab lihtsasti ja kiirelt teha ning mis sobib ideaalseks vahepalaks pikal koolipäeval," rääkis Heiskonen. 

Heiskonen lisas, et tervislikust toitumisest ja liikumisest on oluline rääkida võimalikult varajases eas. "Kuna meie keha on koht, kus peame elama elu lõpuni, siis mõistlik oleks oma tervisesse suhtuda võimalikult jätkusuutlikult," märkis personaaltreener. 

Heiskonen on lõpetanud kehakultuuri magistriõppe ja töötab koolis kehalise kasvatuse õpetajana ja spordiklubis treenerina. Tema eesmärk on suunata inimesi toitumise ning treeningu kaudu tervisliku eluviisini.

Eelmisel aastal oli noorsootöönädala teemaks "Noori inspireerides". Siis korraldati Rakvere linnavalitsuses ideetuba, Viru-Nigula raamatukogus joonistamisteemaline vestlusring ja Aseri Noortekas noorte kohvik. Seejuures kogunes Erra noortetoa eestvedamisel kokandusring, kus noored said jagada oma lemmikretsepte. 

Eesti noorsootöö keskus kutsub ka sel aastal inimesi korraldama ja registreerima temaatilisi üritusi – olgu selleks mõni loeng, töötuba või challenge oma piirkonna noortele, noorsootöötajatele või kogukonnale. Kõikide korraldajate vahel, kelle ettevõtmine on registreeritud ja toimub vahemikus 18.–30. november, loositakse välja 2 x 500 eurot inspiratsiooniraha. Planeeritud üritustega saab tutvuda ja 30. novembrini neid ka registreerida noorsootöönädala kodulehel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles