Algav õpilaste polaarviktoriin viib võitjad Arktikasse

Merly Raudla
Copy
18. novembril algab Eesti Polaarklubi ja Eesti meremuuseumi koostöös korraldatud polaarviktoriin 15–19-aastastele koolinoortele.
18. novembril algab Eesti Polaarklubi ja Eesti meremuuseumi koostöös korraldatud polaarviktoriin 15–19-aastastele koolinoortele. Foto: Mari Hunt

18. novembril algab Eesti Polaarklubi ja Eesti meremuuseumi koostöös korraldatud polaarviktoriin 15–19-aastastele koolinoortele. Lõppvoorus 28. jaanuaril selgitatakse välja viis paremat, kes pääsevad koos teadlastega ekspeditsioonile Arktikasse.

Eesti Polaarklubi sekretär Katrin Savomägi kõneles, et õpilaste polaarviktoriin toimub teist korda, kuid sel korral on see osa, tähistamaks suurt polaar- ja merendusjuubelit. "Täitub 200 aastat Antarktika avastamisest Saaremaalt pärit admiral Fabian Gottlieb von Bellingshauseni juhitud Vene ekspeditsiooni poolt," ütles ta ning lisas, et viktoriiniga soovitakse ergutada uue põlvkonna polaarteadlaste esilekerkimist.

Polaarviktoriini internetipõhine esimene voor toimub 18.–24. novembrini. Vastamiseks on valikvastustega küsimused Arktika ja Antarktika loodusest, keskkonnakaitsest, uurimisajaloost, majanduskasutusest ning eestlaste tegevusest polaaraladel. Link küsimustega avaldatakse meremuuseumi kodulehel 18. novembril.

Enne lõppvooru tuleb edasipääsejatel kokku panna video sobivast polaarteemalisest uurimisprojektist teaduse, ajaloo või kunsti vallas, millega nad sooviksid ekspeditsioonil koos juhendajatega polaarklubist tegeleda.

Lõppvoor toimub 28. jaanuaril Eesti meremuuseumis, Paksus Margareetas. Finalistid saavad oma teadmisi proovile panna vastates valikvastustega küsimustele ja töötades kaardimaterjaliga. "Päeva lõpuks selgitame viis parimat, kes sõidavad 16.–22. märtsil toimuvale ekspeditsioonile Arktikasse. Eesti teadlaste juhendamisel viivad õpilased seal ellu oma teadusprojekti ning osalevad teadlaste uurimistöös," kommenteeris Katrin Savomägi. Ta lisas, et eelmise õpilaste polaarviktoriini üks võitjatest on juba paar semestrit õppinud Teravmägede ülikoolis.

Lisainfot saab meremuuseumi kodulehelt.

Tagasi üles