Meelelahutus päädis vägistamissüüdistusega

Läinud reedel väidetavalt vägistati Rakvere ühes meelelahutusasutuses noor naine. Pilt on illustratiivne.

FOTO: ANDRES TEISS/PM/SCANPIX BALTICS

Läinud reedel ühes Rakvere meelelahutusasutuses juhtunu lõppes vägistamissüüdistusega ehk täpsemalt öeldes politseile tehtud avaldusega. Esialgu on prokuratuur esitanud politseile tehtud avalduses nimetatud noorele mehele kuriteokahtlustuse. Kahtlustatav pidi ühe öö veetma ka Rakvere politseijaoskonnas.

Kahtlustatavat kaitsev vandeadvokaat Sven Sillar selgitas, et seadus jagab vägistamisjuhtumid kahte kategooriasse. Üks neist käsitleb kahe inimese vahelist seksuaalakti, kui see on toime pandud vägivallaga ähvardades või seda kasutades. Teise kategooria moodustavad juhtumid, kus on ära kasutatud kannatanu abitut seisundit ehk kannatanu ei saanud toimuvast aru.

Sillari sõnul puudutab kahtlustus teist kategooriat. Samas kinnitas vandeadvokaat, et mingitest spetsiaalselt uimastavatest meelemürkidest juttu teha ei saa. Pigem vastupidi. Vandeadvokaadi käsutuses olevad tõendid, näiteks helilint, näitavad, et väidetav kannatanu oli kuni meelelahutusasutusest lahkumiseni täiesti adekvaatne. Lisaks ei olnud kahe inimese puhul tegemist võõrastega, vaid noor mees ja naine on sotsiaalmeedias omavahel sõbrad.

Mees ja naine olid seksuaalvahekorras, kuid Sillari sõnul jääb arusaamatuks naise hilisem käitumine. "Siiani ei saa aru tüdruku motiivist," ütles vandeadvokaat, vihjates politseile tehtud avaldusele.

Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Jelena Filippova ütles, et alustatud kriminaalmenetlus peab välja selgitama juhtunu asjaolud.

Tagasi üles