Tunnustuse saanud kaitseliitlased hindavad enim seltskonda ja oma riigi kaitsmist

Kaitseliidu Viru malev tähistas laupäeval oma 101. aastapäeva rongkäigu ja peoga, kus tunnustati maleva liikmeid.

FOTO: Vladislav Musakko

Nädalavahetusel tähistas Viru malev 101. aastapäeva ning sel puhul jagati ka tunnustust.

Kaitseliidu keskjuhatus määras Kaitseliidu teenetemedali II klassi Aivo Jõemetsale ja teenetemedali III klassi Aiko Aunapuule ja Aivar Põldmale.​

"Tunnustus muidugi innustab vabatahtlikuna panustama," märkis teenetemedali saanud Aivo Jõemets, kelle ülesanne on olla sidepidaja ja roolida juhtimisautot. "Kaitseliidus olema motiveerib mind eelkõige seltskond. Aga ka riigikaitseline tegevus, sinna peaks iga Eesti mees panustama."

Naiskodukaitse kõrgeim autasu on Liiliarist, mis antakse välja naiskodukaitse tegevliikmetele eeskujuliku teenistuse eest organisatsioonis. Liiliaristi IV klassi võtsid vastu Kristel Kitsing ja Ursula Aal, Liiliaristi V klassi pälvis Sirje Tiimus.

Liiliaristi IV klassi omanik Kristel Kitsing ütles, et see on temale suur au. "Organisatsiooni näo moodustavad selle liikmed ja mulle meeldivad need naised siin organisatsioonis, kelle jaoks riik ei ole pelgalt elamiseks, vaid nad tahavad panustada keskmisest eestlasest enam," rääkis Kitsing. "Võin uhkusega öelda, et naiskodukaitses on mind pea 15 aastat hoidnud mu kamraadid – nad on vabatahtlikena ühiskonna tervise näitajad. Nad haaravad kapist kummikud ja taskulambid ning on valmis ise vajalikele tegemistele käed külge panema. Nendega üheskoos annan uhkelt oma vabatahtliku panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse."

Naiskodukaitse hõberisti sai Janek Levin panuse eest naiskodukaitse Viru ringkonna naiskodukaitsjate sõjalisse väljaõppesse. Naiskodukaitse tänukirja võtsid vastu Maire Laht, Erika Klein, Peep Puusik, Koit Kalev, Meelis Kask.

Viru maleva juhatus andis Viru maleva teenetemärgi eeskujuliku teenistuse eest Liivika Ivanovile, Koit Kalevile, Kairo Korjasele, Mati Õnnemäele, Seidi Lamus-Tšistotinile, Peep Puusikule, Martin Alatseile, Ahto Aidamale, Ailar Viidemannile, Andrus Kivilale, Rainer Elurile, Arnold Kasukile.

Kaitseliidu ülem tunnustas hinnalise kingituse, kaitseliidu märgisega käekellaga kohusetundliku ja eeskujuliku teenistuse eest  Tiit Kuppu, Ain Funki, Erik Silda, Alger Nurka ja Aare Palmsalu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles