Peaminister jõudis stressirohkest ajast hoolimata Rakveresse

Peaminister Jüri Ratas esines Rakvere sotsiaalkeskuses täissaalile.

FOTO: Vladislav Musakko

Eile meenutas Rakvere sotsiaalkeskus minivarianti maailmakuulsa soprani Sarah Brightmani turnee “Hymn” kontserdist Saku suurhallis – rahvast kogunes ja kogunes ammu enne ürituse algust. Peamiselt eakad inimesed saabusid kuulama maakonnas visiidil olnud peaminister Jüri Ratast.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Enne Lääne-Virumaad külastas peaminister Harjumaal asuvat pisikest Keri saart. Rakvere sotsiaalkeskuses meenutas ta, et saarel on mälestusmärk alla tulistatud lennukile. Jüri Ratase hinnangul oli saar paslik paralleeli tõmbamiseks aja kuluga. Peaminister loetles selle aasta sündmusi, näiteks Balti keti ja Berliini müüri langemise aastapäeva. “Selle müüri taga olime ka meie,” lisas Ratas. “Kui palju on nende aastakümnetega muutunud meie elus,” märkis ta ja tänas eriti vanemaid inimesi, tänu kellele on Eesti riik olemas.

Peaminister kohtus ka Rakvere gümnaasiumi õpilastega. Räägiti prioriteetidest, õppurid nimetasid julgeolekut, suveräänsust. “Suveräänsus ei alga tankidest, vaid sellest, kui sidusad me ühiskonnas oleme,” kordas Ratas gümnasistidele öeldud mõtet.

Tagasi üles