K, 28.09.2022

Miks tasub välismaal tööd teha

Merly Raudla
Miks tasub välismaal tööd teha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Priit Suitslepp leiab, et välismaal töötamine tuleb kasuks.
Priit Suitslepp leiab, et välismaal töötamine tuleb kasuks. Foto: Southwestern Advantage

Taasiseseisvumise järel põrutasid paljud Eesti inimesed välismaale, et seal tööd rügades hulga raha kokku ajada. Kuna palgatase on võrdsustunud, nii suurt tungi välismaale enam pole ja kolitakse isegi Eestisse tagasi, kuid tegelikult on kasvõi kord välismaal töötada igaühele kasulik.

Rahvusvahelise värbamisettevõtte ThinkingAhead värbamiskonsultant ja Southwestern Advantage’i kaudu pikalt müügitööga tegelenud Priit Suitslepp selgitas, et värbamise ja tihti ka hilisema üldise edukuse taga näeb tema kindlat seost välismaal töötamisega.

“See ei ole muidugi mingi kindel reegel, aga välismaal töötamise kogemus tõstab edukuse tõenäosust kindlasti,” selgitas Suitslepp. Välismaal töötamine näitab, et inimene suudab võõras keskkonnas hakkama saada ja kohaneda.

Kõikide muude kogemuste kõrval on oluline enese mõistmise kogemus. Saadakse aru, mida tegelikult elult tahetakse, ning ei vahetata palju töökohti, et seda õiget leida.

Ükspuha kus või millisel alal välismaal töötamine võimaldab sügavuti tutvuda kohaliku kultuuriga ja avardab silmaringi.

Lisaks on töötajal võimalik näha uusi huvitavaid kohti ning suure väärtusega on keelepraktika. Sageli saab välismaalt ka ainest äriideedeks.

Välismaal tööd tehes saab värvatu peale enda ettevõtte inimeste tuttavaks kohalikega, kes võivad talle olla kasulikuks kontaktiks kogu eluks.

Kuigi Eesti palgad on olulisel määral tõusnud, võimaldab välismaal intensiivse töö tegemine siiski märksa suuremat sissetulekut.

Kodumaal on tavaliselt ka rohkem kiusatusi, mille peale oma teenitud kasum kohe ära kulutada.

Southwestern Advantage’i vahendusel esimest korda USA-s olev tudeng teenib ühel suvel keskmiselt 6200 dollarit, neljandat suve töötav tudeng on aga märksa kogenum ja siis on keskmine teenistus juba üle 21 000 dollari.

Märksõnad
Tagasi üles