Töövarjude ja varjutatavate leidmiseks avati eraldi portaal

Töövarjuks võib minna ka joogaõpetaja juurde.

FOTO: Kristina Herodes

Järgmisel nädalal toimuva töövarjupäeva kergemaks korraldamiseks on avatud eraldi portaal, kus veel selle reedeni saavad noored endale "broneerida" huvitavaid ametikohti, kuhu varjuks minna, ning samuti saavad ennast kirja panna kõik huvilised, kes oleksid valmis endale töövarju võtma.

Junior Achievement Eesti eestvõtmisel tänavu juba 23. korda toimuv töövarjupäev on ametlikult neljapäeval, 21. novembril, kuid tegelikult toimuvad varjutamised terve järgmise nädala vältel. "Kõike ühele päevale kokku kuhjata pole lihtsalt mõistlik, sest siis peaks päev sobima ikka päris paljudele osalistele korraga. Eelmisel aastal toimus näiteks töövarjutamisi kokku ligi 3000 korral," selgitas JA Eesti direktor Kersti Loor. 

"Sellel aastal on aga eriline uuendus see, et koostöös "Tagasi kooli" programmiga on nüüd avatud eraldi keskkond aadressil registreeru.tagasikooli.ee, kus on üleval nimekiri kõikidest seni välja pakutud ametikohtadest, kuhu varjuks saab minna. See tähendab, et nüüd on eriti lihtne endale nii-öelda broneerida aeg ja koht, kuhu varjuks minna. Samuti on samal lehel viide, mille kaudu saavad kõik ettevõtted või muud huvilised ennast varjude otsijana kirja panna," märkis Loor.

Praegu on keskkonnas valikuna kirjas ligi 300 varjutatavat ametikohta, kuid neid on veel lisandumas. "Nagu tavaliselt, ulatuvad ametid ja valdkonnad täiesti seinast seina ja uue keskkonna puhul on eriti hea see, et see annab parema ülevaate ja võimaluse just suurematest linnadest väljaspool olevatele noortele, sest saab ka piirkondade kaupa eelistusi valida," selgitas Loor ja lisas, et uued ettevõtted ja spetsialistid on alati väga oodatud noortele oma ametit tutvustama.

Kersti Loor selgitas, et töövarjupäev annab õpilastele võimaluse kogeda, milline näeb välja tema unistuste töökoht. "Mõnikord selgub ka, et tegelikult polegi amet üldse selline, nagu ette kujutati. Noorele inimesele võib see olla tõeline reaalsuskontroll," sõnas Loor. 

Tagasi üles
Back