Sisukord
Uudised
Postimees

Inju elanikke kimbutab vees pesitsev soolebakter

2 min lugemist
Veeettevõte ei tohi teada klientide arvu, kuid arvutused näitavad, et sellest puurkaevust saab Injus oma joogivee 40 inimest. FOTO: Ain Liiva

Inju küla elanikud said hiljuti veeteenust osutavalt aktsiaseltsilt Emajõe Veevärk pisut pelutava teate, milles oli kirjas, et ühisveevärgi joogivesi ei vasta sotsiaalministri määrusega kehtestatud nõuetele ja seepärast palub ettevõte vett söögiks ja joogiks mitte tarvitada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Injus kortermajas elav naine rääkis, et vee halvast kvaliteedist teavitas teda teisipäeval majas veevärgiga tegelev elanik. Veest olevat leitud 20 ühikut soole- ehk kolibakterit saja milliliitri kohta. Pärast teate saamist loobus naine kraanist tuleva vee joomisest. Eile pidi tuttav talle linnast tooma viieliitrise kanistri puhta veega.

“Eks nii tuleb nüüd elada,” nentis murelik elanik ja lisas, et Injus pole vesi kunagi hea olnud. Varem oli selles suur rauasisaldus, mingil ajal hakkas kraanivesi eritama kloorilõhna. Naine teadis rääkida, et majas elav voodihaige on vee kvaliteediga eriti hädas, sest kui kraanist tuleva veega abivahendeid pesta, kipuvad need ummistuma.

01.07.2020 02.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto