Tootmiskohustusega seotud toetused suurenevad järgmisel aastal 173 000 euro võrra

Merly Raudla
Copy
Kohala suurfarmi veised.
Kohala suurfarmi veised. Foto: Arvet Mägi

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile kaks tootmiskohustusega seotud otsetoetuste eelnõu. Toetuste kogumahuks on kavandatud 6,3 miljonit eurot ning 2020. aastal on võimalik taotleda piimalehma ning puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetust, samuti jätkub väikepõllumeeste toetamine.

"Uue algatusena oleme näinud ette eraldi toetusskeemi saarte piimatootjatele, et luua neile senisest võrdsemad ja õiglasemad konkurentsitingimused. Edaspidi oleme kavandanud siduda toetustasemed veelgi enam piirkondlike tingimustega, sealhulgas vähem viljakate aladega," ütles maaeluminister Mart Järvik. "Kuna puu- ja köögiviljasektoris on täna palju kasutamata potentsiaali ning selleks, et oluliselt suurendada kohalike värskete aiasaaduste tootmist, jätkame ka aiandussektori toetamist," lisas ta.

Piimalehma kasvatamise otsetoetusi saab taotleda põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametis (PRIA) 2.–21. märtsini. Puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetuse taotlemiseks saab esitada taotluse 2.–21. maini. Väikepõllumajandustootjate kavas osalemine jätkub automaatselt, kuid lahkumiseks on vajalik PRIA-t teavitada. Täpsemad tingimused on sätestatud toetuste määrustes.

Piimalehma kasvatamise otsetoetuse eelarve on 4,3 miljonit eurot, saartel piimalehma kasvatamise otsetoetusel 1,5 miljonit eurot ning puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetusel 0,5 miljonit eurot. Väikepõllumajandustootja toetuse summa taotleja kohta on sõltuvalt tema taotletud otsetoetustest kuni 1250 eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles