Rakvere kultuurifestival pakub balletti ja ooperit, klassikalist ja popmuusikat

Balletivaatamisvõimalusi kultuurifestivalil jagub. Fotol on hetk Kaurikooli balletistuudio mõne aasta tagusest etendusest.

FOTO: Marianne Loorents

Esimest korda teoks saav Rakvere kultuurifestival, mille patroon on Arvo Pärt, algab homme Rakvere Kaurikooli balletistuudio balletigalaga ja kestab järgmise pühapäevani välja. Muu hulgas saab spordikeskusest ooperimaja, kuhu rahvusooper Estonia toob “La traviata”.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Festivali tähistamiseks seovad balletilapsed koos kultuurikeskuse töötajatega Rakvere sümboliks saanud tarva kujule homme, pühapäeval kell 13 kaela valge salli ja juba kolm tundi hiljem, kell 16 algabki Rakvere teatris festival Kaurikooli balletistuudio balletigalaga.

Rakvere kultuurikeskuse direktor Eve Alte ütles, et mõtet suurejoonelisest kultuuriüritusest Rakveres on ta mõlgutanud tööle asumise päevast peale. “Tänu kultuurikeskuse meeskonnale kasvas ühe kontserdi ideest välja terve ürituste seeria, mis õige ruttu festivali mõõtmed võttis. Meie suureks rõõmuks soostus festivali patrooniks olema austatud ja armastatud maestro Arvo Pärt, kes siiralt rõõmustas festivali üle oma kodulinnas,” rääkis Eve Alte.

Tagasi üles