Baruto sumokarjäär pandi kaante vahele

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kaido Höövelsoni sportlaskarjääri üks tipphetki saabus 2010. aasta märtsis, mil ta tõusis profisumotoride hulgas ozeki staatusesse.
Kaido Höövelsoni sportlaskarjääri üks tipphetki saabus 2010. aasta märtsis, mil ta tõusis profisumotoride hulgas ozeki staatusesse. Foto: Kyodo

Kirjastuses Pilgrim nägi äsja trükivalgust Kaido Höövelsonist pajatav raamat "Baruto. Rääkimata lood".

Einar Ellermaa ja Inge Pitsneri kirja pandud raamat räägib lihtsa Lääne-Virumaalt pärit maapoisi teekonnast sumomaadluse, Jaapani rahvusspordiala tippu.

Raamatu autorid märgivad, et Baruto kuulsus pole sugugi liialdus, sest Tōkyōs, kus elab kümme korda rohkem inimesi kui Eestis kokku, tuntakse teda kõikjal ära. "Liialdus pole seegi, kui öelda "rääkimata lood", sest raamat sisaldab palju lugusid, mida Kaido ei ole kunagi varem rääkinud."

Kaido Höövelsoni teekond Jaapanisse koos teise eestlase Ott Juurikasega algas nüüdseks rohkem kui viisteist aastat tagasi, 19. veebruaril 2004. aastal. "Sügavad traditsioonid ja vaimujõud kaalusid üles. Sumo aitab kasvatada vastutustundlikke ja tugeva iseloomuga inimesi. Sumo sobib mulle," põhjendas siis 19-aastane Höövelson Jaapani saatkonnast teda ainukese ajakirjandusväljaandena teele saatnud Virumaa Teatajale.

Sumovägilasest ilmunud raamatut "Baruto. Rääkimata lood" esitletakse esimest korda kolmapäeva õhtul Tallinnas Viru Keskuse raamatukaupluses Rahva Raamat. Tuleval nädalal on esitlus Pärnus ja Tartus.

Tagasi üles