Ränkel peab MK-etapile pääsuks veel vaeva nägema

Raido Ränkel (vasakul).

FOTO: Tairo Lutter

Norras Beitostølenis viimase hooajaeelse kontrollvõistluse pidanud Eesti laskesuusatajad selgitasid välja kuu lõpus Östersundi maailmakarikaetapile suunduva koondise.

Meeste 15 kilomeetri ühisstardiga sõidu võitis Kalev Ermits (46.10, viis trahvi), kellele järgnesid Rene Zahkna (+0.39, neli) ja Robert Heldna (+2.01, neli). Lääne-Virumaalt pärit Raido Ränkel koolikohustuste tõttu kaasa ei teinud, küll aga oli ta enne seda võistelnud sprindis ja tulnud Ermitsa ja Zahkna järel kolmandaks.

Koondise peatreeneri Indrek Tobrelutsu otsusega pääsevad Rootsis toimuva MK-sarja avavõistluse starti Kalev Ermits, Rene Zahkna ja Robert Heldna. Neljanda mehena võib Östersundi sõita Raido Ränkel, kuid seda juhul, kui tal õnnestub kaks päeva varem täita IBU karikasarja esimesel etapil Norras Sjusjøenis MK-normatiiv.

"Raido on füüsiliselt MK-normi täitmiseks valmis, kui ta näitab sama lasketaset nagu siin Beitostølenis. Ma usun, et talle piisab 50-protsendilisest lasketabamusest, et norm täita, aga Raido on võimeline ka paremini laskma," rääkis peatreener Tobreluts.

IBU karikasari algab juba 28. novembril Sjusjøenis meeste ja naiste sprindidistantsiga.

Tagasi üles